Akcijos „Tvora“ rezultatai

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nuo balandžio 1 d. iki balandžio 30 d. vykdė akciją „Tvora“. Akcijos tikslas – padidintos laisvo priėjimo prie vandens telkinių galimybės, sumažėjęs poilsiautojų ir žvejų skundų skaičius. Akcijos metu buvo vykdomos numatytos priemonės – organizuojami reidai, bendraujama su gyventojais nustatant praėjimus prie vandens telkinių ir išsiaiškinant pažeidėjus bei kviečiama pranešti apie neteisėtai įrengtas tvoras.

Akcijos metu departamento kontroliuojamoje teritorijoje buvo organizuota 16 reidų, nustatyti 8 pažeidimai.

Reidų metu buvo tikrinamos vandens telkinių pakrantės – Nevėžio, Lėvens, Mušos, Agluonos ir Apaščios upių, Jurgiškio bei Ruoliškio ežerų, Aluotų ir Kupiškio tvenkinių pakrantės. Vykdant šią akciją dalyvavo ir žiniasklaidos atstovai – Panevėžio laikraščio „Sekundė“ ir TV3 žurnalistai.

Buvo tikrinama pagal galimybes – apvažiuojant automobiliu, praeinant pėsčiomis. Kupiškio tvenkinio ant Lėvens upės pakrantės buvo tikrinamos ir plaukiant motorine valtimi tvenkinio pakrantėmis. Džiugu, kad Panevėžio miesto bei Kupiškio rajono vandens telkinių pakrantėse praėjimas laisvas, reidų metu tvoromis užtvertų praėjimų nenustatyta.

Panevėžio, Pasvalio, Biržų bei Rokiškio rajonuose nustatyti nelegalūs tvorų užtvėrimo atvejai, vienas pažeidimas užfiksuotas dėl pakrantės apsauginėje juostoje pastatyto nesudėtingų statinių grupei priskiriamo statinio. Kai kurių pažeidimų kaltininkai nustatyti, kitų tvorų savininkai nustatinėjami.

Griežta pakrančių tvėrimų kontrolė tęsėsi visą balandį. Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad pakrančių apsaugos juostos bus ir toliau tikrinamos kitų kontrolės reidų bei kitų akcijų metu, todėl neverta atstatinėti nuardytų tvorų ar tverti naujų.

KOS vyr. specialistė Gintarė Zabarauskienė.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: