unsplash.com nuotr.

Akmens masės plytelės – kiemui, sodui, terasai, lauko laiptams

Mąstydami apie lauko darbus kieme, sode, terasoje ar neįstiklintuose balkonuose, ieškome priemonių, kurios būtų ilgaamžės, estetiškai patrauklios, su kuriomis būtų nesunku dirbti ir kurių priežiūra būtų kuo paprastesnė. Tokia priemonė yra akmens masės plytelės.

Akmens masės plytelės laukui. Kas tai?

Akmens masės plytelės laukui – tai iš baltojo molio pagamintos, šalčiui atsparios, ilgaamžės plytelės, pasižyminčios žemu įgeriamumo principu bei skirtos balkonų, kiemų, terasų, lauko laiptų ir kt. paviršių dengimui.

Kokiomis savybėmis pasižymi lauko darbams skirtos akmens masės plytelės?

Lauko darbams skirtų akmens masės plytelių gerųjų savybių, t. y., privalumų sąrašas yra labai ilgas. Viena iš pagrindinių šių plytelių savybių yra jų atsparumas šalčiui. Savaime suprantama, kad Lietuvoje, šalyje, turinčioje keturis metų laikus, lauko darbams turi būti naudojamos tik tokios plytelės, kurios šia savybe pasižymi, nes priešingu atveju po pirmųjų šalnų visas įdėtas darbas nueis perniek. Kita savybė, kuria pasižymi akmens masės plytelės, skirtos laukui, yra jų atsparumas ultravioletinių spindulių poveikiui. Dar viena nepamainoma savybė, kuriomis pasižymi minėtos plytelės – atsparumas dėmėms. Akmens masės plytelių paviršius yra sandarus, o tai reiškia, kad jis tiesiog „neįsileidžia“ į save jokių nepageidaujamų medžiagų ir jų nekaupia, o tai iš esmės ir parodo priežastį, kodėl šios plytelės tokios atsparios dėmių atsiradimui. Šios plytelės taip pat nesidažo ir neblunka. Nedegumu pasižyminčias akmens masės plyteles laukui yra lengva valyti, t. y., tam nereikia kažkokių ypatingų medžiagų ar priemonių. Jos tvirtos, ilgaamžės ir estetiškai patrauklios. Akmens masės plytelės laukui įtiks net įmantriausiam skoniui, nes jos atrodo iš tiesų prabangiai, o ir jų dizainų įvairovė yra plati, todėl išsirinkti tokias, kurios geriausiai tenkina kiekvieno poreikius ir grožio suvokimą nėra sunku: galima rinktis iš betono, marmuro, medžio ir pan. imitacijos lauko plytelių. Pažymėtina, kad lauko darbams skirtos plytelės taip pat būna įvairių matmenų.

Platus akmens masės plytelių laukui panaudojimo spektras

Jau ne kartą minėjome, kad akmens masės plytelės laukui yra naudojamos lauko laiptų, balkonų, terasų, kiemų ir pan. zonų dengimui, tačiau tai nėra vienintelės gyvenamosios zonos teritorijos, kuriose šias plyteles galima naudoti. Akmens masės plytelės puikiai tinka kiemo ir sodo takelių įrengimui, taip pat įvairioms šalia esančios aikštelėms iškloti, garažo grindims, takeliams vejoje bei namų nuogrindoms įrengti ir pan.

Į ką atsižvelgti, renkantis akmens masės plyteles lauko laiptams?

Pradėkime nuo to, kad plytelės lauko laiptams yra puikus pasirinkimas ir tada, kai jūsų namo eksterjeras dvelkia klasika, ir tada, kai namas primena modernų meno kūrinį. Kruopščiai prie namo fasado priderintos lauko laiptų plytelės padeda sukurti išbaigto eksterjero vaizdą, kuris žavi ne tik jus, bet ir aplinkinius. Žinoma, vien plytelių grožis, renkantis laiptams skirtas plyteles, neturėtų „griežti pirmuoju smuiku“, nes čia yra svarbu ne tik grožis ir estetika, bet ir saugumas. Laiptams skirtos plytelės yra skirstomos pagal slydumo klases. Įsidėmėkite faktą, kad slydimo klasė yra vienas esminių kriterijų, renkantis šios paskirties lauko plyteles, nes „slidžios“ laiptų plytelės iš tiesų gali būti skaudžios traumos priežastimi. Laiptams skirtos plytelės taip pat turėtų būti atsparios šalčiui, drėgmei ir UV spinduliams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: