Aktorius J. Gaižauskas: „Nesu arogantiškas šiknius“

Aktorius, renginių, televizijos laidų vedėjas, prodiuseris, dainų kūrėjas ir atlikėjas, kairiarankis… Tokius Juozo Gaižausko apibūdinimus galima rasti internete. Aišku viena – veiklos žinomam vyrui netrūksta. Jis pripažįsta, kad arčiausiai širdies – teatras, tačiau iškart priduria – vaidinti kine ir televizijos serialuose jam taip pat patinka. TV3 televizijos žiūrovai aktorių neseniai išvydo pirmadieniais 19.30 val. rodomame televizijos filme „Puolusių angelų miestas“.

Aktorius yra sukūręs daugelį įspūdingų vaidmenų televizijos serialuose – „Pasmerkti 2“, „Pasmerkti 3“ ir daugelyje kitų. „Myliu savo darbą, todėl man malonu vaidinti ir teatre, ir televizijos serialuose“, – tikina jis.

J. Gaižauskui apmaudu, jog dažnas lietuvis linkęs niekinti tai, kas sava, lietuviška. Ne išimtis – ir lietuviški filmai bei serialai: „Tokiems aš siūlau pažiūrėti latviškus ar estiškus serialus. Net nėra ką lyginti! Ir nors tobulėjimui ribų nėra, lietuviškų serialų kokybė sparčiai gerėja, jie tampa vis patrauklesni ir modernesni.“

Žinomas aktorius televizijos filme „Puolusių angelų miestas“ pasirodė labai trumpai – jo kuriamas personažas verslininkas Romas Volkus pačioje pirmoje serijoje buvo… nušautas. „Nesu iš tų arogantiškų šiknių ir nesipiktinu dėl vieno ar kito vaidmens. Esu aktorius, kad ir ką vaidinčiau, jaučiu malonumą“, – sako J. Gaižauskas paklaustas, ar neapmaudu įsijausti į personažą, kuris tuoj pat sunaikinamas. Tiesa, verslininko Volkaus mirtis „Puolusių angelų mieste“ tampa viena didžiausių mįslių, tad herojaus vardas bus linksniuojamas dar labai ilgai.

Ar aktorius per savo karjerą jau spėjo gauti svajonių vaidmenį? Ar yra tokių personažų, kuriuos jis labai norėtų vaidinti, arba atvirkščiai – kratosi? „Aktorius neturi teisės rinktis vaidmens. Nebent pats režisuoja ir vaidina, arba tai yra mono spektaklis. Jis gali nebent pareikšti savo norą, tačiau dar nereiškia, kad tas noras bus patenkintas“, – sako jis. Tiesa, Juozas pripažįsta, kad jam įdomiausia vaidinti „blogiukus“. „Scenaristai kartais sukuria tokius „geriečių“ personažus, kokių realiame gyvenime nebūna. Pamenu, viename seriale vaidinau itin geros širdies pulkininką – situacijose, kur normalus vyras užvožtų kitam į snukį, jis nedarydavo nieko…“

J. Gaižausko veidas Lietuvoje – puikiai pažįstamas. Jis sako per daugelį metų prie dėmesio pripratęs. „Aš pats tų aplinkinių žvilgsnių jau nepastebiu, labiau reaguoja manęs aplankyti atvažiavę draugai užsieniečiai, – sako šypsodamasis. – Penkiolika minučių kartu paėjus gatve atsisuka ir klausia – „Juozai, ar mes ką nors ne taip darome? Kodėl visi taip žiūri?“

Kas ir kodėl nušovė J. Gaižausko kurtą personažą – verslininką Volkų, TV3 žiūrovai sužinos žiūrėdami veiksmo kupiną televizijos filmą „Puolusių angelų miestas“ pirmadieniais 19.30 val.

Televizijos filme atsiskleis įvairių, skirtingiems socialiniams sluoksniams priklausančių, žmonių istorijos. Miesto meras, valdinga jo žmona, stambus verslininkas, svajoklė padavėja, nusikalstamo pasaulio šulas, įtakinga žiniasklaidos redaktorė – tai keli pagrindiniai „Puolusių angelų miesto“ herojai, kurių gyvenimai netikėtai susipins.

Pagrindinius vaidmenis ketvirtoje filmo dalyje kuria marga profesionalių aktorių komanda: Monika Vaičiulytė, Natalija Janičkina, Larisa Kalpokaitė, Alvydas Šlepikas, Šarūnas Banevičius, Kęstutis Jakštas ir kiti.

„Puolusių angelų miestas“ – pirmadieniais 19.30 val. per TV3!

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: