Aktualus komentaras. Biokuro katilinė: Savivaldybė derina įvairių visuomenės grupių interesus

Kelias pastarąsias savaites miesto žiniasklaidoje verda diskusija – bus ar ne, leisti ar ne statyti biokuro katilinę Beržų gatvėje. Panevėžio miesto savivaldybė nepagrįstai kaltinama dviem vienas kitam prieštaraujančiais dalykais: pirmas – esą dirbtinai stabdo nepriklausomo, pigesnės šilumos tiekėjo investicijas; antra – kad leidžia statyti biokuro katilinę. Situaciją komentuoja Savivaldybės administracijos direktorius RIMANTAS PAUŽA.

Kokių veiksmų ėmėsi Savivaldybė?

Rengėme keletą susitikimų su visuomene, bendravome, aiškinomės, kas negerai. Dalis panevėžiečių pasipiktinę dėl katilinės statybų, todėl kreipėmės į Aplinkos apsaugos agentūrą ir Visuomenės sveikatos centrą, prašydami pateikti vertinimą dėl planuojamo statinio. Visuomenės sveikatos centras pritarė verslininkų jau atliktam poveikio sveikatai vertinimui. Aplinkos apsaugos agentūra, atsižvelgdama į Savivaldybės kreipimąsi, iš verslininkų pareikalavo atlikti poveikio aplinkai vertinimą.

Teigiama, jog gavę prašymą apie žemės naudojimo būdo keitimą Savivaldybės atstovai nežinojo, kad Beržų g. planuojama statyti katilinę.

Tiesa. Keičiant žemės naudojimo būdą nėra privaloma nurodyti, kas bus statoma.

Savivaldybė kaltinama, esą ji bandžiusi katilinės statybas nuslėpti nuo visuomenės.

Netiesa. Įvertinome, kad statytojai pažeidė viešinimo procedūras. Suprasdami panevėžiečių nuogąstavimus ir tai, jog planuojamos statybos sukėlė didelį žmonių nepasitenkinimą, biokuro katilinės statytojų pareikalavome visas viešinimo procedūras pakartoti.

Teigiama, kad Savivaldybė dirbtinai stabdo investicijas į šilumos ūkį.

Netiesa. Niekada nestabdome investicijų, netgi atvirkščiai – joms sudarome vis patogesnes sąlygas. Tačiau Savivaldybė negali iškelti verslo poreikių aukščiau gyventojų ar atvirkščiai. Siekiame, kad priimti sprendimai tenkintų tiek panevėžiečių, tiek verslininkų interesus. Tokios pozicijos laikomės ir šiuo atveju.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: