AnykščiaiAukštaitijos naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOS

Aktyviam savaitgaliui – pažint Anykščių šilelį

Dainuvos slėnis, pažintinis takas vingiuojantis šalia Šventosios upės, Puntuko akmuo, Medžių lajų takas, smėlėta ir įspūdinga Virintos atodanga, miško takeliai kalvomis ir šlaitais, laipteliai aukštyn ir žemyn, miškų ir upės panoramos – visa tai ir dar daugiau slypi legendiniame A. Baranausko poemoje apdainuotame Anykščių šilelyje. Ir visa tai galima aplankyti bėgte!

Šį sekmadienį, rugsėjo 17-tą dieną žymųjį Anykščių šilelį tyrinės trail bėgikai. Tenai vyks bėgimų gamtoje „Laukinis trail turas 2017” antrasis įskaitinis etapas. Viso šiame aktyvų poilsį ir šalies pažinimą jungiančiame bėgimų gamtoje ture numatytos penkios bėgimo varžybos skirtingose Lietuvos vietose.

„Anykščių šilelis tikrai labai gražus! Ten yra ir upės (Šventoji bei Virinta), ir kalvos, ir gražūs švarūs miškai. O Virintos atodanga tikrai įspūdinga; – savo įspūdžiais apie Anykščių šilelio grožį dalinasi viena iš „Laukinis trail turas 2017” organizatorių ultramaratonininkė Viktorija Tomaševičienė.

Artėjančiame “Laukinis trail – Anykščių šilelis” bėgime bus 6 km, 14 km ir 30 km ilgio trasos jungiančios pačius gražiausius Anykščių regioninio parko takus ir labiausiai laukinius bei pamirštus gamtos užkampius. Tai bus bėgimas ratu, kuomet dalyviai startuos ir finišuos toje pačioje vietoje. Varžybų centras bei starto ir finišo vieta įsikūrusi Dainuvos slėnyje, gražioje ir erdvioje poilsiavietėje ant Šventosios upės kranto.

Bėgimo Anykščių šilelyje trasos ves pažintiniais vaizdingais takais šalia Šventosios upės, miškais ir laukais šalia atodangų. Bėgikai prabėgs Medžių lajų taką, Puntuko akmenį, laukinius šilelio šlaitus ir laukus, bėgs netgi šalia Budragaidžio rezervato, kuris yra saugomas ir į jį negalima eiti.

Organizatoriai žada, kad tai bus vaizdingas bėgimas tikrai įveikiamas bet kokio fizinio pasiruošimo žmonėms. Trasos nebus sudėtingos, dėl to šias trasas organizatoriai drąsiai siūlo išbandyti ir tiems dalyviams, kurie tik nori susipažinti su šiuo metu ypač populiarėjančiu bėgimu gamtos takais.

“Praitais metais „Laukinis trail – Anykščių šilelis“ bėgime bėgau trumpiausia 6km trasą, – pasakoja orientacininkė Monika, kuri buvo greičiausia mergina prieš metus trumpiausioje trasoje. – Labai patiko starto vieta, upė, parkas. Ši trasa kiekvienam įveikiama, net ir nesiruošus. Šias metais svajoju apie 30km trasą ir upelį.“

Didžiausias išbandymas laukia ilgosios (30 km) trasos bėgikų, nes jiems teks perbėgti Virintos upelį. Brastoje, kur veda bėgimo trasa upelis negilus ir nesraunus – vandens šiek tiek aukščiau kelių. Vanduo dar nėra ledinis ir iki bėgimo lediniu netaps. Bėgimo gamtoje varžybose užsienio šalyse yra gan įprasta perbristi trasoje pasitaikantį upelį, taigi šią „atrakciją“ organizatoriai įtraukė ir į ilgiausią „Laukinis trail – Anykščių šilelis“ trasą.

Prieš metus „Laukinis trail – Anykščių šilelis“ ilgiausią trasą įveikė bėgimo kalnuose mėgėjas Mindaugas Grigas ir štai jo įspūdžiai: “Anykščių šilelio trasa mane visų pirma užbūrė savo grožiu ir kažkokiu, gal kiek nuskambės keistai – jaukumu. Asmeniškai man tai buvo neapsakomai puikus jausmas varžytis gamtoje ir matyti savo krašto grožį: žalius miškus, Šventosios upės pakrantes, šlaitus, Puntuko akmenį. Ir pasakysiu atvirai, man, vilniečiui iki kaulo smegenų, buvo sunku patikėti, kad kažkur Anykščiuose įmanoma suorganizuoti tokį puikų renginį. Ką reiškia vien galimybė porą kartų įšokti į upelį ir pasijusti kaip kokioje Norvegijoje, kur varžybose tokiu būdu teko ne kartą kirsti laukinės gamtos kliūtis. Trasa, mano galva, yra pakankamai greita. Visiems „treilo“ bėgimo mėgėjams drąsiai rekomenduoju šį vieną iš estetiškai man gražiausių bėgimų Lietuvoje.“

Plačiau apie renginį: http://laukinistrail.weebly.com/

Renginio fb: https://www.facebook.com/LaukinisTrail


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Žymės

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close