Aldona Vilutytė: dabar jau galiu pasakyti – „blondinės“ buvo puikiai sukurtas vaidmuo, kuris laiku baigėsi

Nuo to laiko, kai Lietuvą drebino „Dviračio žynių“ „blondinių“ manija, o laidos personažų frazės virsdavo sparnuotais posakiais, praėjo daugiau kaip 15 metų. Aldonai Vilutytei teko ilgą laiką kratytis susikurto lengvabūdės merginos įvaizdžio. „Nors žaidimas charakteriais, tipažais, nuotaikomis yra smagiausia aktoriaus darbo dalis, ji tesudarė labai mažą mano kūrybinio gyvenimo dalį. Daug sunkiau buvo susitvarkyti su užgriuvusia abejotino populiarumo našta“, – pasakos aktorė Aldona Vilutytė laidoje „Kur važiuojam?“ LRT.lt portale jau šį antradienį.

Garsių menininkų Mikalojaus ir Nijolės Vilučių šeimoje užaugusi A. Vilutytė pripažįsta – nuo vaikystės norėjusi būti scenoje. „Nuolat kopijuodavau tuo metu per televiziją rodomus aktorius, dainininkus, rengdavau ištisus koncertus. Scenos apdarams tikdavo tėvų spintoje rasti drabužiai, be skrupulų žirklėmis pritaikyti vaikiškam dydžiui. Tėvai pabardavo, tačiau netrukus atleisdavo. Augau nuolat jausdama begalinę jų meilę“, – prisiminimais dalinsis A. Vilutytė.

„Pirmą sykį Aldoną pamačiau jos tėvų namuose Viršuliškėse, kai ji buvo paauglė. Nuo to laiko negaliu kitaip jos vadinti kaip tik Aldute, bet, kaip ji pati sako, taip darau ne viena, nes kažkokiu būdu išsyk tampa sava, – pasakos laidos „ Kur važiuojam?“ vedėja Nomeda Marčėnaitė. – Aktorė, lektorė, diktorė, mokanti nuostabiai naudotis savo balsu ir įgalinti kitus prabilti. Net kai ji nesišypso, regis, spinduliuoja akimis ir galėtų apkabinti visus nelaimėlius. Ir aš tikiu, kai ji sako savo mamai: esu labiau tavo mama, negu tu mano.“

A. Vilutytė aktoryste neapsiriboja. „Dar daugiau – galiu pavadinti save „neįvykusia“ aktore. Vien aktorystės savirealizacijai man nepakanka, pati susikuriu darbų“, – pasakos Nomedos pašnekovė. Aldona dirba teatre, televizijoje, kine, garsina filmus, dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, veda renginius, rengia viešojo kalbėjimo meistriškumo seminarus – tai vis veiklos, užpildančios atsiradusias nišas. „Kartais  mane vis dar paveja „blondinės“ šlovės atgarsiai, ilgai apie tai nieko nenorėjau girdėti.  Tik dabar, kai praėjo pakankamai  laiko, galiu pasakyti – tai buvo labai gerai sukurtas vaidmuo. Mums su Inga Jankauskaite, su visa „Dviračio“ kūrybine grupe, tai buvo tikrai geras laikas, buvo labai smagu, o geriausia, kad viskas labai laiku baigėsi“, – konstatuos A. Vilutytė.

Pokalbių laida „Kur važiuojam?“ transliuojama kiekvieną antradienį portale LRT.lt. Laidų įrašus galima peržiūrėti ir LRT mediatekoje. Kuo iš tikrųjų užaugusi norėjo būti A. Vilutytė? Kokiu vardu ji norėjo persivadinti sulaukusi pilnametystės? Kokioje Vilniaus vietoje ji nesijaučia saugiai? Kokius tris svarbiausius daiktus visada rastumėte aktorės automobilyje? Visus atsakymus sužinosite pažiūrėję Nomedos Marčėnaitės laidą „Kur važiuojam?“ interneto portale LRT.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: