„Alfestus“ nuotr.

Aliuminio konstrukcijos griauna mitus: tiks ir namų terasai, ir biuro fasadui

Vitrininiai langai, atviros terasos, akį traukiantys fasadai – populiaru ne tik biuruose, bet ir privačiuose namuose. Tokie architektūriniai sprendimai ne tik estetiškai atrodo, bet ir suteikia pastatui šviesos, erdvumo pojūtį. Visgi planuojant didesnių gabaritų vitrinas reikėtų žinoti keletą gudrybių, kurios padės pasiekti svarbiausio – kad konstrukcija ne tik gražiai atrodytų, bet ir būtų patvari bei ilgaamžė.

Plastikas jau praeitis

Planuodami vitrininius langus pirmiausia susiduriame su klausimu, kokios medžiagos profilį pasirinkti. Ilgą laiką buvęs populiarus plastikas šiuo metu užleidžia pozicijas aliuminio langams. Natūraliai kyla abejonė, kurį variantą pasirinkti: pasitikėti tuo, kas jau išbandyta, ar pasirinkti tai, kas nauja ir modernu.

„Alfestus“ direktoriaus Edvino Grikšto teigimu, kiekvienas klientas turėtų įvertinti savo lūkesčius ir galimybes, o tada rinktis tą variantą, kuris jam yra priimtinesnis. Plastikinio profilio kaina bus gerokai mažesnė, bet jis kokybe, patvarumu, ergonomiškumu negali prilygti aliuminio konstrukcijoms.

„Klientas turėtų įvertinti ne tik kainą, bet ir ilgaamžiškumą. Stiklo paketas išsihermetina vidutiniškai per 8–10 metų. Jeigu norite išlaikyti tas pačias savybes, stiklo paketą po 10 metų reikėtų pakeisti. Jeigu buvo pasirinktas plastikinis profilis, tuomet keisti reikia viską. O aliuminio konstrukcija yra patvari. Tai ilgaamžis produktas, kurį turėsite visą gyvenimą“, – sakė E. Grikštas.

Tinka net didelių gabaritų gaminiams

Be to, svarstant vitrininius langus ar erdvią terasą vertėtų nepamiršti, kad plastikas tinka ne visur. Suplanavę itin dideles vitrinas, architektai pastato projekte dažnai nurodo, kad profilis bus pagamintas iš plastiko. Tik tada, kai klientas kreipiasi į specialistus, paaiškėja, kad plastikas didelių gabaritų vitrinoms netinka. Tuomet kyla problemų – klientas turi pakeisti projektą ir rinktis mažesnes vitrinas iš plastiko, arba likti prie pirminio plano, svajonės ir rinktis didelius aliuminio profilio langus.

„Plastikinis profilis nėra toks patvarus, jis netinka didelėms vitrinoms, viršijami techniniai parametrai. Nuo saulės jis išlinks, konstrukcija praras savo sandarumą, todėl jokių garantijų suteikti negalime. Tokiu atveju siūlome plastiką keisti aliuminiu.

Aliuminis yra lengvas, iš jo nesudėtinga padaryti tikrai didelių gabaritų gaminius. Jis atsparesnis ir aplinkos veiksniams. Iš aliuminio gaminamos ne tik langų, durų, bet ir fasadų sistemos. Aliuminio konstrukcijos montuojamos dideliuose komerciniuose pastatuose, tai ir parodo, kiek aliuminis gali išlaikyti“, – pasakojo „Alfestus“ direktorius Edvinas Grikštas.

Šiuolaikinės aliuminio konstrukcijos griauna mitus

Aliuminio profilio pasirinkimas iki šiol kelia nemažai abejonių netgi tiems, kurie patys dirba statybų sektoriuje. Iki šiol gajus stereotipas neva aliuminis pernelyg šaltas, todėl patalpa, kurioje atsiras vitrininis langas, bus vėsesnė. Visgi tai tik mitas, atėjęs dar iš tų laikų, kai aliuminio profiliai tik pradėti gaminti.

„Kai tik į rinką pradėjo veržtis aliuminio langai, jie nebuvot tokie kokybiški ir šilti kaip plastikas. Jie patys būdavo plonesni, žymiai plonesnis buvo ir viduje esantis termotiltelis. Susidarydavo šalčio tiltas. Dabar aliuminis savo šiluminėmis savybėmis visiškai atitinka plastiką, o kai kurios sistemos netgi yra šiltesnės už plastikinius langus. Išgilėjo ir patys profiliai, ir termotiltelis yra izoliuotas dar geriau, tai neleidžia perduoti šalčio į vidų. Pagerėjo visos savybės“, – sako E. Grikštas.

Tie, kurie nori ne balto, o kitos spalvos profilio, taip pat turėtų rinktis aliuminį. Dažytas aliuminio profilis nenubluks, spalva išliks ryški gerą dešimtmetį.

„Jeigu klientas nori rudo profilio, plastikas nedažomas, ant jo dedamas laminatas, dažnai medžio imitacijos. Manoma, kad laminatas yra patvaresnis, o dažytas aliuminis priešingai – greitai nublunka. Tai neatitinka realybės. Patys tiekėjai duoda 10-ies metų garantiją spalvai. Tad dažytas aliuminio profilis – puikus pasirinkimas tiems, kurie nori išskirtinių, patvarių, ilgaamažių langų, derančių prie pastato ar interjero sprendimų“, – sakė E. Grikštas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: