Amerikiečiai remontuoja gausių biržiečių šeimų būstus

Biržų rajone gyvenančioms šeimoms talkina iš Amerikos atvykę misionieriai savanoriai. Jie daro tai, ko žmonėms labai reikia: savo lėšomis perka statybines medžiagas ir patys remontuoja būstus, perka baldus.

Viešosios įstaigos „Pagalbos centras“ vadovė Regina Židonienė sakė, kad jų kvietimu į Biržus amerikiečių misionierių grupės atvyksta jau nuo 2003 metų. Savanoriai atvyksta tam, kad pagelbėtų centro globojamoms šeimoms.

Biržų pagalbos centras šiuo metu globoja 48 rajone esančias rizikos, nepasiturinčias ir gausias šeimas.

„Tokių šeimų, kurioms reikia pagalbos, yra daug. Mes jas globojame ir matome, kad to reikia“, – sakė „Pagalbos centro“ vadovė R. Židonienė.

Pagrindinis atvykstančių misionierių tikslas – padėti šeimoms susitvarkyti jų buitį.

Šiuo metu į Biržus yra atvykusi šešių savanorių grupė iš Šiaurės Karolinos valstijos vienos metodistų bažnyčios. Grupei vadovauja nuolatinė misijų dalyvė Libbi Mayers. Biržų rajone misionieriai dirbs iki liepos 22 dienos.

Savanorių grupėje yra du vyrai ir keturios moterys. Tik vienas iš atvykusiųjų yra profesionalus statybininkas. Kiti – įvairių profesijų žmonės. Yra ir mokytojų, ir medicinos slaugytoja.

Savanoriai į Biržus atvyko savo asmeninių atostogų sąskaita ir medžiagas remontui perka savo lėšomis.

Amerikiečiai darbuosis dviejų Širvėnos seniūnijoje esančių gausių šeimų namuose bei vienoje – Parovėjos.

Vienai jau dešimtį metų globojamai Širvėnos seniūnijoje esančiai šeimai nupirkti ir pastatyti virtuviniai baldai.

Šiomis dienomis bus remontuojamas Parovėjos seniūnijoje gyvenančios didelės šeimynos būstas. Bus išdažyta virtuvė, sutvarkytas namo koridorius.

„Man sunku suvokti, kad pasaulyje yra tiek žmonių, kurie myli Lietuvą, ypač Biržus. Žmonių, kurie gali aukoti savo atostogas tam, jog atvažiuotų ir pasidalintų savo tikėjimu. Jie taip parodo Dievo meilę. Jie turi būti labai tikintys, kad ryžtųsi tokiai aukai. Mes, lietuviai, dažnai tam dar nesubrendę“, – sakė viešosios įstaigos „Pagalbos centras“ vadovė.

„Pagalbos centro“ vadovė pasidžiaugė, kad šią vasarą pavyko padėti ir dar vienai Papilio seniūnijoje gyvenančiai šeimai.

Švedų Goteborgo metodistų bažnyčios skirtomis lėšomis bus pakeistas gyvenamojo namo stogas, sudėtos naujos virtuvės grindys.

„Galiu pasidžiaugti ir vienos Biržuose veikiančios langus gaminančios firmos dėmesiu. Ji tyliai, be reklamos pagamino ir sudėjo šios šeimos gyvenamajam namui langus“, – sakė R. Židonienė.

„Biržų pagalbos centro“ direktorė R. Židonienė sako, kad kai kurios šeimos vertina tai, kas dėl jų daroma.

„Iš dešimties mūsų globojamų socialinės rizikos šeimų viena pasitaisė. Vadinasi, dirbome ne veltui. Viskam reikia laiko ir Dievo pagalbos“, – sakė pašnekovė.

Jurgita Morkūnienė
Nuotraukoje: Amerikiečių misionierių grupė savo atostogų metu privačiomis lėšomis remontuoja biržiečių namus.

siaures_rytai


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: