Ana Vilkin

Ana Vilkin: Mano gyvenimas – kupinas šviesos

Anos Vilkin kiekviena darbo diena prasideda tarp nuostabiausių pasaulio gėlių. Floristė maloniai pasitinka lankytojus, padeda išsirinkti pirkinį ir tarsi pati įžengia į daugelio žmonių šventes, patiria įvairias klientų nuotaikas. Savo ruožtu žmonės iš gėlių salono išeina Anos žodžio padrąsinti, palinkėjimo nudžiuginti.

Ana Vilkin įmonėje  dirba vyriausiąja floriste. Merginai tenka didžioji užduotis – prižiūrėti gėlių salonus ir kartu su kitomis floristėmis pasirūpinti, kad kiekvienas čia atėjęs nusipirkti gėlių – jaustųsi reikalingu ir svarbiu. Įmonėje skiriamas ypatingas dėmesys aptarnavimo kokybei, jaukios aplinkos kūrimui ir gerų darbo sąlygų užtikrinimui.

Apie tai, kokie žmonės kuria šios įmonės veidą, bei kaip atpažinti floristo pašaukimą šiandien kalbiname Aną Vilkin. Merginai tai pirmas gyvenime interviu. Ji sutiko papasakoti, kaip pasirinko savo kelią floristikos link.

Kada susidomėjote gėlėmis?

Vaikystėje labai mėgau piešti gamtą, medžius, gėles, gal nuo to ir prasidėjo ši mano meilė ir trauka gėlėms.

Esate profesionali floristė, sakykite – kodėl jums artima šį profesija?

Gėlėmis žavėjausi, mėgau jas piešti, bet nemaniau, kad mano profesija bus susijusi su gėlėmis. Vyras mane paskatino, pastebėjęs, kad aš turiu puikų skonį ir galėčiau komponuoti puokštes. Tai pabandžiau ir pamačiau, kad man sekasi, kad galiu sukurti grožį gėlių pagalba. Taip floristo profesija ir tapo man artima. Vėliau žinias gilinau studijuodama floristiką.

Ar, jūsų nuomone, tai moteriška profesija?

Ne, nemanau, kad gėlės tik moterims. Man atrodo, kad gėlės visiems kas jas mėgsta ir nori dirbti su gėlėmis. Kviečiu kiekvieną, kam artima floristika, atrasti šį sielos perlą.

Kaip manote, ko reikia, kad ši profesija taptų geidžiama?

Kad profesija taptu geidžiama, reikia, kad patiktų tai, ką žmogus daro ir su dideliu noru eitų į darbą. Galiausiai reikia, kad studijos taptų patrauklios ir paklausios. Profesijos populiarumą lemia motyvavimas. Kitaip sakant, reikia sukurti visą tinkamą aplinką nuo galimybės prisiliesti dar vaikystėje prie gėlių iki profesionalių studijų ir tinkamų darbo sąlygų. Džiaugiuosi, kad Glamelijoje tai ir atradau.

Ar tai tapo jūsų gyvenimo tikslu?

Manau, kad taip – tai mano gyvenimo tikslas dirbti su gėlėmis, kurti džiaugsmą visiems, kuriems tai reikalinga. Gėlės – tai šviesa, kuria dalintis galime kiekvienas.

Kokiais laimėjimais floristikoje galite pasigirti?

Kai mokiausi floristikos, dalyvavau konkurse „Floristinė virtuvė 2013 m.“, laimėjau 2 vietą. O du mano darbai pelnė 1 vietą. Džiugu tai, kad savo patirtimi galiu pasidalinti savo dabartinėje veikloje.

Esate baigusi dailę, kaip menas prisideda prie jūsų dabartinės veiklos?

Esu baigusi dailės mokyklą. Dailė man suteikė kūrybiškumo ir išmokė kantrybės daryti kruopštumo reikalaujančius darbus, nes būtent floristo profesijoje dėmesingumo smulkmenom, per kurias sukuriamas didžiulis grožis yra itin daug.

Jūsų palinkėjimas skaitytojams

Linkiu skaitytojams mylėti gamtą, gėles dovanoti mylimiems žmonėms ir tegu tai neša džiaugsmą, šviesą, šypsenas į jūsų namus. Tegu jus gyvenime lydi pačios gražiausios ir su nuoširdumu padovanotos gėlės.

Parengė – Mindaugas Jonušas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: