Anatolijus Smirnovas: „Gimnazijoje sportininkui belieka tobulėti ir siekti pergalių“

Anatolijus Smirnovas gimė Barklainiuose (Ramygalos apylinkė). Ilgametis Lietuvos nacionalinės regbio rinktinės vyr. treneris, regbio sporto meistras (1983m.), daugkartinis Lietuvos regbio čempionatų prizininkas. Šiuo metu dirba treneriu Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje.

Kada prasidėjo pažintis su profesionaliu sportu?

Profesionaliai sportuoti pradėjau būdamas 10 metų (1965 m.). V. Variakojo sporto mokykloje lankiau tinklinio sekciją. Žaidžiau visų amžiaus grupių varžybose: jaunučių, jaunių, jaunimo ir atstovavau miesto vyrų komandai. Devynis metus žaidžiau tinklinį.

O kodėl perėjote į regbį?

Po tinklinio dar žaidžiau rankinį. Sulaukęs šaukiamojo amžiaus, buvau paimtas į armiją. Kadangi tinklinio komandos jau buvo suformuotos, o trūko rankininkų, man buvo pasiūlyta rinktis rankinį. Taip 1,5 metų armijoje žaidžiau rankinį ir galėjau ne tarnauti, o sportuoti. Grįžęs į Panevėžį sulaukiau ir tinklininkų ir rankininkų pasiūlymų, bet pasirinkau – regbį. Nuo to viskas ir prasidėjo. Regbis tapo mano gyvenimu. Žaidžiau 28 metus ir neturėjau jokių rimtesnių traumų. 1979-80 m. patekau į geriausių miesto sportininkų dešimtuką. 1981-84 m. Kauno „Staklių“ regbio komandos sudėtyje (treneris Algimantas Brasas) žaidžiau aukščiausioje tuometinės TSRS lygoje ir esame užėmę net 4 vietą. 1983 m. tapau sporto meistru.

Anatolijus Smirnovas

Derinote žaidėjo ir trenerio darbą?

Taip, 1986 m. V. Variakojo sporto mokykloje pradėjau dirbti ir regbio treneriu. Nuo 1989 m. iki šiol esu Panevėžio vyrų regbio komandos „Klevas“ vyr. treneris. Esu tapęs daugkartiniu Lietuvos čempionatų prizininku, taurių laimėtoju. 1995 m. tapau Lietuvos nacionalinės rinktinės antruoju treneriu, o po metų – vyriausiuoju treneriu. 17 metų savo rankose laikiau šalies rinktinės vairą ir dar metus dirbau antruoju treneriu. Beje 2021 metais regbiui Panevėžyje sukaks 50 metų.

Kokie svarbiausi jūsų pasiekimai?

Su šalies rinktine esame pasiekę pasaulio regbio rekordą – 17 pergalių iš eilės keturių metu laikotarpyje. Tokį rekordą pasaulyje turime kartu su Naująja Zelandija.

Su Lietuvos rinktine esame dalyvavę Europos čempionate ir pasaulio atrankos varžybose. Mano vadovaujama Lietuvos regbio rinktinė pasaulio reitinge pasiekė 42 vietą. Tai aukščiausias šalies rinktinės pasiekimas. 2015 m. atsisveikinau su Lietuvos rinktine.

Dar džiaugiuosi Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) aukso medaliu „Už nuopelnus Lietuvos sportui“. Taip pat turiu keletą aukso medalių už nuopelnus Lietuvos regbiui.

Kur pats mokėtės, sėmėtės sporto žinių?

Mokiausi Panevėžio 5-ojoje vidurinėje mokykloje, baigiau Lietuvos kūno kultūros instituto tęstinių studijų centrą, Lietuvos Edukologijos universitetą.  Šiuo metu dirbu Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje regbio treneriu.

Ar auga mieste nauja regbio karta?

Galiu pasidžiaugti, kad tikrai auga. Dalyvaujame Lietuvos vyrų ir jaunesnių amžiaus grupių čempionatuose. Jaunieji mano auklėtiniai Kasparas Lukoševičius ir Nortas Albavičius atstovavo šalies rinktinę Europos čempionate. Ir šiais metais mūsų gimnazijos auklėtiniai būtų atstovavę šalies rinktinę, bet pandemija pakoregavo planus.

Kaip vertinate gimnazijoje sudarytas sąlygas?

Tikrai labai geros sąlygos. Galiu pasidžiaugti, kad mūsų gimnazijoje mokosi ne tik panevėžiečiai, bet ir rajono ir kitų miestų gyventojai. Turime ir iš Alytaus rajono atvykusį jaunąjį regbininką. Visi mokiniai džiaugiasi puikiomis sąlygomis mokytis ir sportuoti. Puikus bendrabutis, nemokamas maitinimas. Jaunajam sportininkui belieka tobulėti ir siekti pergalių.

Nuotr. trenerio A. Smirnovo asmeninio archyvo

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: