Andrius Repšys (Aut. nuotr.)

Andrius Repšys “Sony” pasauliniuose fotografų apdovanojimuose, profesionalų kategorijoje užėmė antrąją vietą

Pasaulinė fotografijos organizacija sveikina Andrių Repšį užėmus antrąją vietą prestižinio fotografijos konkurso profesionalų kategorijoje. Fotografas ją laimėjo su nuotraukų serija „Solar Graphic“.

Lietuvių fotografas buvo vienas iš aštuonių finalistų kraštovaizdžio subkategorijoje. Jo pateiktas projektas kalba apie globalinį atšilimą bei klimato krizę, ko pasekoje 2021 metais Lietuvoje buvo sulaukta didelio kiekio iškritusio sniego. Nuotraukose užfiksuoti atsinaujinantys energijos šaltiniai, tokie kaip užtvankos, vėjo turbinos ir saulės baterijos, yra reikalingi norint stabdyti klimato kaitos padarinius. Du iš trijų pagrindinių „Solar Graphics“ elementų – sezoniškumas ir atsinaujinanti energija – organiškai ir reikšmingai papildo vienas kitą. Žiemos vienspalvė paletę padeda išryškinti grafinius elementus, rastus baltame sniege. Tamsios linijos įvairiai dalijančios žemę atveria naujus vaizdus – burną pilną blizgančių baltų dantų ar robotą, žvelgiantį nustebusiu žvilgsniu. Aukšta perspektyva kraštovaizdį redukuoja iki abstrakcijos, leidžiančios stebėtojui įžvelgti naujas reikšmes bei nuotraukas interpretuoti savaip.

Andriaus Repšio nuotrauka

Lietuvių fotografas varžėsi su kandidatais iš Jungtinės Karalystės, Italijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Kinijos, Ispanijos bei Vengrijos. Profesionalų konkursui reikėjo pateikti 5-10 nuotraukų, kuriose būtų pasakojama apie politines ar klimato krizes, asmeninius, vidinius išgyvenimus, šeimą ir netektis bei parodytas kūrybiškas požiūris į gamtos ir realaus gyvenimo fotografiją.

Andrius Repšys nevienintelis lietuvis, užėmęs aukštą poziciją „Sony“ pasaulinius fotografų apdovanojimus. Nacionalinis apdovanojimas gyvenimo būdo kategorijoje atiteko Virginijai Mureikienei, už nuotrauką „Dust“.

Metų fotografo titulas atiteko australui Adamui Fergusonui, laisvosios kategorijos nugalėtoju tapo Scottas Wilsonas iš Jungtinės Karalystės, studentų kategorijoje nugalėjo Ezra Bohmas iš Nyderlandų, o jaunimo kategorijoje – 18-metis Tri Nguyenas iš Vietnamo. Kanados fotografas Edwardas Burtynsky buvo pagerbtas už indėlį į fotografijos meną.

„Sony World Photography Awards 2022” studentų, jaunimo, laisvai samdomų fotografų ir profesionalų kategorijų nugalėtojai nuo balandžio 13 d. bus eksponuojami Somerseto rūmuose Londone. Kartu su šių metų nugalėtojų darbais bus rodomi 2020 m. Metų fotografo Pablo Albarengos ir 2021 m. Metų fotografo Craigo Eastono solo pristatymai.

„Sony World Photography Awards 2022” virtualią parodą galima rasti adresu https://www.worldphoto.org/sony-world-photography-awards.

Apie „Sony” pasaulinius fotografijos apdovanojimus

Pasaulinės fotografijos organizacijos įsteigti ir tarptautiniu mastu pripažinti „Sony” pasauliniai fotografijos apdovanojimai yra vienas svarbiausių pasaulinio fotografijos renginių. Penkioliktus metus vykstančiame konkurse, kuriame gali dalyvauti visi norintys, pateikiama svarbių žinių apie šiuolaikinę fotografiją ir suteikiama galimybė žymiems ir pradedantiems menininkams pristatyti savo darbus pasauliniu mastu. Taip pat apdovanojami įtakingiausi pasaulio menininkai už jų indėlį į fotografijos meno raidą. Šių metų nugalėtojas – kanadiečių fotografas Edwardas Burtynsky; tarp ankstesnių laureatų yra Martin Parr, William Eggleston, Candida Höfer, Nadav Kander, Gerhard Steidl ir Graciela Iturbide. „Sony” pasaulinių fotografijos apdovanojimų nugalėtojų darbai bus eksponuojami Somerset House, Londone (worldphoto.org/sony-world-photography-awards-exhibition).

Apie „Sony World Photography Awards 2022” žiuri

Profesionalus konkursas: Rahaab Allana, Alkazi meno fondo kuratorė ir leidėja, Naujasis Delis; Angela Ferreira, menininkė, nepriklausoma kuratorė, rašytoja ir pedagogė; Deborah Klochko, Fotografijos meno muziejaus vykdomoji direktorė ir vyriausioji kuratorė, San Diegas, Kalifornija; Richmondas Orlando Mensah, „Manju Journal” (Gana) įkūrėjas ir kūrybos direktorius; Mike’as Trow, nepriklausomas kuratorius, nuotraukų redaktorius ir žiuri pirmininkas

Laisvai samdomų darbuotojų ir jaunimo konkursas: Hideko Kataoka, „Newsweek” žurnalo Japonijoje fotografijos direktorė.

Colinas Czerwinski, fotografas ir žurnalo NOICE įkūrėjas, JAV.

Apie Pasaulinę fotografijos organizaciją

Pasaulinė fotografijos organizacija yra pasaulinė fotografijos meno iniciatyvų platforma.  Ši organizacija kuria tarptautinį fotografų tinklą maždaug 220 šalių, skatina fotografų keitimąsi informacija ir didina šio meno populiarumą bei pripažinimą visuomenėje. Visus metus organizacija organizuoja įvairius renginius, įskaitant „Sony” pasaulinius fotografijos apdovanojimus – vieną svarbiausių pasaulyje fotografijos konkursų – ir tarptautinę fotografijos meno mugę „PHOTOFAIRS”. Daugiau informacijos rasite svetainėje www.worldphoto.org.

Apie „Sony Group Corporation

„Sony Group Corporation” yra kūrybinga pramogų bendrovė, kurios veikla grindžiama technologijomis. „Sony” siekia pripildyti pasaulį emocijomis, pasitelkdama kūrybiškumo ir technologijų galią – nuo vaizdo žaidimų ir interneto technologijų iki muzikos, vaizdo ir elektronikos gaminių, taip pat vaizdų ir jutiklių sprendimų. Daugiau informacijos: www.sony.com/en

Apie „Sony Corporation

„Sony Corporation” yra atsakinga už elektroninius gaminius ir sprendimus „Sony Group” organizacijoje. „Sony” kuria gaminius ir paslaugas namams, pramogoms, garsui ir vaizdui bei mobiliesiems ryšiams. Daugiau informacijos rasite adresu: www.sony.net.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: