Anglijos pareigūnai parskraidino tris dešimtis šios šalies įstatymus pažeidusių lietuvių

Antradienį britų pareigūnai suorganizavo antrą šiais metais skrydį iš Londono, kuriuo deportavo 28 Anglijoje nusikaltimus ir nusižengimus padariusius Lietuvos piliečius. Du jų buvo ieškomi ir Lietuvoje. Pernai įvyko 5 panašūs skrydžiai.

Po vidudienio Vilniaus oro uoste nusileido iš Londono atskridęs lėktuvas. Jame buvo 28 Lietuvos piliečiai, kurie Anglijoje padarė įvairius nusikaltimus ir nusižengimus, atliko bausmes ir buvo išsiųsti į gimtinę. Parskraidintuosius atkonvojavo 70 Anglijos pareigūnų.

Toliau įvykiai klostėsi taip pat, kaip būdavo ir ankstesniais tokiais atvejais. Atvykę prie orlaivio trapo pasieniečiai deportuotuosius savo transportu pristatė į Vilniaus oro uosto pasienio užkardą. Anglijos pareigūnai iš lėktuvo neišlipo ir netrukus išskrido atgal.

Užkardoje oro uosto pasieniečiai patikrino visų grąžintųjų dokumentus ir nustatė, kad Anglijoje nusikaltusio ir ten teisto vieno lietuvio paiešką Lietuvoje buvo paskelbusi ir Šiaulių policija. Vyrą pasieniečiai sulaikė. Atlikus visus formalumus jis buvo perduotas paieškos iniciatoriaus konvojui.

Dar vieno parskraidintojo paieška Lietuvoje buvo paskelbta, nes jis vengė atlikti karo prievolę. Vyrui pasieniečiai, kaip nustatyta tokiais atvejais, įteikė šaukimą atvykti į Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybą.

Jis ir likusieji 26 grąžintieji po VSAT atliktų dokumentų patikros bei apklausų buvo paleisti.

Šiemet tai buvo antras toks deportacinis reisas iš Londono. Vasario 1 d. 47 britų pareigūnai konvojavo 12 Anglijoje nusikaltimus ir nusižengimus padariusių Lietuvos piliečių.

VSAT duomenimis, pernai panašių specialių skrydžių iš Londono į Vilnių įvyko 5. Jų metu grąžinti 96 Lietuvos piliečiai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: