AINA TV - GNTV - NAUJAUSIOS ŽINIOS - 2019-01-11

Ant ledo kol kas nėra saugu

Ugniagesiai gelbėtojai sako, kad gyventojai ant ledo elgiasi saugiau ir kol kas šią žiemą registruojama mažiau gelbėjimo darbų. Tačiau perspėja, kad kiekvienam būtina žinoti apie saugų elgesį  ir ką daryti įvykus nelaimei įlūžus ledui.

Nors šalyje orai gana permainingi, vieną dieną aplinkos oro temperatūra gali būti gerokai žemiau nulio, o kitą sniegas ir ledas pradėti tirpti, ugniagesiai gelbėtojai džiūgauja, kad žmonės tampa atsakingesniais, ir nelaimių įlūžus ledui šią žiemą pavyksta išvengti. Visgi, planuojantys pramogauti ant ledo, turėtų pasirūpinsi saugos priemonėmis. Jas turint, tikimybė išsigelbėti stipriai išauga.

Vilma Vaiginytė primena, kad net ir esant pakankamam ledo storiui žvejai kartais sukelia pavojingas situacijas, tad pastarieji turi būti ypač atsargūs. Taip pat nereikėtų likti abejingiems matant ant pavojingo ledo čiužinėjančius vaikus.

Pamačius įlūžusį asmenį jį gelbėti reikia taip, kad nekiltų grėsmė pačiam gelbstinčiajam. Būtina įvertinti situaciją, ir aplinkui esančias priemones, kurias pasitelkus galima nelaimėliui padėti.

Net jei sąlygos susidaryti pakankamo storio ledui, rodos, tinkamos, kai kurios aplinkybės jį daro pavojingu. Pavyzdžiui, tekantis vanduo, pakraščiuose augantys krūmai ar kitos vietos, kur į vandenį įšąla daiktai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: