Antaninės ir 460-osios metinės Tiltagaliuose (nuotraukos)

Birželio 11 dieną Tiltagaliuose vyko kraštiečių šventė „Antaninės“, šioje šventėje buvo minimi ir 460-ieji metai, kai pirmą kartą Tiltagaliai paminėti istoriniuose šaltiniuose. Tiltagalių kultūros centre šiai sukakčiai parengta fotonuotraukų paroda „Iš praeities ir dabarties“.

Tiltagalių koplyčioje vyko švento Antano atlaidai. Šventinio vakaro koncertinė programa prasidėjo iškilmingu, praeitį menančiu, reginiu. Minint 460-ąsias metines buvo praskleistas istorijos šydas. Skambant didingai renesanso laikų muzikai, į šventę atriedėjo didikų karieta su pasiuntiniais iš XVI amžiaus. Atvykėliai į minią kreipėsi šlovindami Lietuvos vardą, didingą jos praeitį. Karieta pasivėžinti buvo galimybė visiems norintiems šventės dalyviams. Antaninas ir Antanus sveikino Panevėžio rajono mero pavaduotojas Antanas Pocius, seimo narys Domas Petrulis, Karsakiškio seniūnė Rima Jaškūnienė, klebonas Jonas Morkvėnas. Vaikams daug džiaugsmo suteikė Burbulų dėdė, šventinė erdvė prisipildė spalvingų burbulų. Renginyje koncertavo Karsakiškio seniūnijos meno mėgėjų kolektyvai ir svečiai iš Paįstrio kultūros centro, grupė „Kitava“, Virginijus Kiršgalvis, projekto „Lietuvos balso“ finalininkė Valerija Iljinaitė.

Kassykį gera sugrįžti tėviškėn, gera pasimatyti su savo krašto žmonėmis, gera pamatyti kaip kasmet virš tėvų namų stogo ūgteli klevas, gera kai supranti, jog pražydę rasos pilni bijūnai, galvas lenkia tėviškės grožiui…

Jovita Barolienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: