Antašaviečių kultūriniu gyvenimu rūpinsis nauja specialistė

Jau beveik tris savaites Kupiškio kultūros centro Antašavos padalinio kultūrinės veiklos administratore dirba nauja jauna specialistė 23 metų Vilma Kučinskaitė. Iš Alizavos kilusi mergina prieš dvejus metus įgijo kultūrinės veiklos vadybininkės specialybę. Dirbti pradėjusi V. Kučinskaitė tikisi išjudinti antašaviečius ir pasiūlyti jiems įvairių renginių.

Aktyvi – nuo vaikystės

Alizavoje gimusi ir augusi V. Kučinskaitė jau nuo vaikystės aktyviai dalyvavo miestelio kultūriniame gyvenime. „Būdama 5–6 metų eidavau į Alizavos kultūros namus, dainavau chore, vaidinau spektakliuose. Mokykloje mėgau vesti, organizuoti renginius. Nejutau scenos baimės, kojos imdavo drebėti tik nulipus nuo scenos“, – apie save pasakojo Vilma.

Baigusi pagrindinę mokyklą ir perėjusi mokytis į Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnaziją ji jau žinojo, kad ateitį sies su kultūrine veikla. Baigiamosiose klasėse jos nuomonė nepasikeitė. „Mano svajonė buvo grįžti į savo kraštą ir kelti jo kultūrą, nes tuo metu kultūrinis gyvenimas čia buvo prigesęs“, – kalbėjo naujoji specialistė.

Baigusi gimnaziją, V. Kučinskaitė įstojo į Klaipėdos valstybinę kolegiją. „Studijų metai buvo puikūs ir linksmi, ypač tada, kai prasidėjo renginių organizavimas. Pirmąją praktiką atlikau Kupiškio kultūros centre, antrąją – Klaipėdos žvejų rūmuose. Paskutiniaisiais studijų metais turėjome rinktis etnokultūros arba muzikinės veiklos specializaciją. Tikėdamasi įgyti daugiau žinių pasirinkau etnokultūros sritį. Ir neapsirikau. Susipažinusi su visa Lietuvos etnine kultūra imi suprasti, kas yra kultūra Lietuvoje. Etnokultūra man nėra svetima, lietuviai turi ką saugoti ir kuo didžiuotis“, – tvirtino pašnekovė.

Plačiau skaitykite “Kupiškėnų mintyse”

 

Jurgita BANIONIENĖ
Nuotraukoje: Kupiškio kultūros centro Antašavos padalinyje pradėjo dirbti nauja specialistė Vilma Kučinskaitė.
Autorės nuotrauka

kupiskenu_mintys


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: