Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2015-05-17

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys” atliko humoristinę dainą apie lietuvių požiūrį į darbą

Kol vieni lietuviai skundžiasi dėl įvairių šalies problemų, grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys” atlikėjai į kasdienes problemas žiūri su humoru. Jų tekstuose susipina gyvenimiškos situacijos ir ironija, tačiau, pasak grupės narių, jie nesiekia nieko kritikuoti, o ir neretai dainose klausytojai atpažįsta patys save. Šeštoje TV3 Play „Muzikinio cecho” laidoje grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys” kolektyvas kalba apie kuriozines situacijas koncertų metu ir atlieka humoristinę dainą apie lietuvių požiūrį į darbą „Atsisakau”.

„Esame linksma kompanija, atliekanti linksmą muziką”, – taip laidoje prisistato keturi grupės nariai. Jau ne vienerius metus muzikinėje veikloje besisukantys kašpirovskiniai pasakoja, kad žmones į jų pasirodymus traukia scenoje besiliejanti energija ir linksma nuotaika. Grupės lyderis Juozas Blaužys juokaujauja, kad „Antikvarinių Kašpirovskio dantų” repertuare tiek daug linksmų dainų, jog vienu metu jiems net buvo kilusi idėja pavadinti savo muzikos stilių smagi. „Yra muzikos stilius country, tai čia būtų buvę smagi”, – TV3 Play laidoje juokiasi J. Blaužys. Šių muzikantų kūryboje susipina muzika ir teatras, galima atrasti kabareto užuomazgų. O dainų temos įvairiausios – nuo socialinių iki pramoginių ar tiesiog išgalvotų istorijų.

Anot grupėje gitara grojančio Martyno Enčiaus, ne tik jų tekstuose sklando linksma nuotaika, bet ir koncertuose nutinka įvairių kuriozinių situacijų. „Daug įspūdžių parsivežėme iš savo koncerto baikeriams. Nespėjome išlipti iš automobilio, o mūsų jau klausia, ar mes neturime grupės „Apocalyptica” muzikos. Tuo metu irgi leido „Nightwish” dainas. Buvo šiek tiek keista koncertuoti publikai, kuri klausosi visiškai skirtingos muzikos mūsų žanrui”, – pasakojo M. Enčius. Tik po koncerto organizatoriai sakė, kad tos grupės, kurias seniau kviesdavosi, išpopuliarėjo, todėl sunkiau prisikviesti, o ir norisi ko nors netradicinio.

„Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ sceninis įvaizdis tikrai patraukia dėmesį: kariškių apranga, ilgos riestos aukštyn skrybėlės ir, žinoma, koncerto metu trykštanti energija. „Sceninį įvaizdį patys susikūrėme, tačiau vieną kartą Karolis sako: „mes atrodome kažkaip stimpunkiškai“. Jis tuo metu buvo perskaitęs Andriaus Tapino knygą „Vilko valanda“, kurioje ir rado šį pavadinimą. Pažiūrėjome internete – kad tikrai panašūs į Viktorijos garinių variklių laikų kariškius“, – prisimena grupės nariai. Tačiau, pasak jų, šis stilius buvo sukurtas dar seniau nei atsirado knyga.

Grupės nariai sako nenustygstantys vietoje, jei ilgai nesugalvoja kokių nors naujovių savo pasirodymams. „Sceninėse skrybėlėse turime savų paslapčių“, – atidarydamas kepurės viršų šypsosi Karolis. Jis kartais mėgsta pajuokauti, kad per koncertus tokioje skrybėlėje labai gerai paslėpti brendžio butelį. Tiesa, grupės pasirodymus išskirtinius daro ne tik kostiumai, bet ir įvairūs netradiciniai elementai, pvz., iš triūbos nuo tikro seno gramofono ir dūmų mašinos, kuri dar ir juda scenoje, sukonstruotas aparatas! Pasak Karolio, kad būtų smagiau, šį daiktą pavadino „gromofobu”. J. Blaužys atskleidė, kad artimiausiu metu jie ketina pasigaminti dar daugiau įdomių instrumentų.

Visą nuotaikingą interviu su grupe „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ žiūrėkite laidoje „Muzikinis cechas“ per TV3 Play bet kuriuo metu: http://goo.gl/VQI2sB

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: