Antradienį dailės galerijoje „Knygos teatras“ rodys garsią britų pjesę

Kovo 22 d. 18 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje bus pristatoma britų dramaturgo Tim Crouch pjesė „Anglija“. Tai spektaklis apie svetimą širdį žmogaus kūne, svetimą kultūrą šalies viduje bei svetimą meno formą – teatrą galerijoje.

„Anglija“ – tai interaktyvus parodos pristatymas, vakaro metu virstantis spektakliu apie žmogų, kuriam gyvybę dovanojo kito žmogaus širdis. Jo pradžią, dar prieš pasirodant aktoriams, skelbia pati galerijos ekspozicija.

Spektaklis sukurtas „site-specific“ meno principu. Išvertus į lietuvių kalbą, „site-specific“ (angl.) reiškia „būdingas tik tai vietai“. Šios formos išskirtinumas yra tas, jog spektaklis kuriamas atspindint aplinką ir vis kitaip pristatomas naujoje vietoje. Šiam spektakliui neatsitiktinai pasirinkta galerijos erdvė. Tokia pristatymo forma dar labiau išryškina pagrindinę pjesės temą: vieno gyvavimą kitame – širdies, kultūros ir teatro gyvavimą ten, kur jiems įprastomis aplinkybėmis nepriklauso būti.

Pjesės autorius Timas Crouchas yra plačiai pripažintas inovatyvių, interaktyvių spektaklių kūrėjas. Jis „Angliją“ pirmą kartą pristatė 2007 metais legendiniame „Edinburgh Festival Fringe“ meno festivalyje. Šiame festivalyje pjesė buvo įvertinta aukščiausio lygio apdovanojimais, o vėliau savo sėkmę tęsė pristatymais visoje Europoje ir už jos ribų, įskaitant tokius miestus, kaip Kvebekas, Singapūras bei Melburnas.

Spektaklio kūrybinę grupę sudaro įvairių meno sričių kūrėjai – teatro, grafinio dizaino, muzikos ir fotografijos: Igoris Abramovičius, Redita Dominaitytė, Modestas Kapustinskas, Deivis Lukas, Mantas Meškerys, Laura Misiukevičiūtė, Miglė Petronytė, Urtė Ramšaitė, Milda Sokolovaitė, Severina Špakovska.

Lietuviškosios spektaklio versijos rodomos galerijose Panevėžyje, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Spektaklis nemokamas. Vietų skaičius ribotas. Registruotis galite čia:

http://anglijalietuvoje.eventpen.com/Register/miestai

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: