Antradienį užregistruota 60 eismo įvykių

Lapkričio 16 dieną, antradienį, užregistruota, pirminiais duomenimis, 60 eismo įvykių. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 2 (Kėdainiuose ir Vilniuje). Atvejų, kai transporto priemonės susidūrė su gyvūnais, – 24 (Palangoje (magistraliniame kelyje A13 Klaipėda–Liepoja) ir Alytaus, Biržų (2), Ignalinos (2), Kelmės (2), Kretingos (2), Panevėžio (magistraliniame kelyje A2 Vilnius–Panevėžys), Plungės, Prienų, Radviliškio, Šiaulių (3), Šilutės (2), Švenčionių, Trakų, Varėnos (2), Vilniaus rajonuose)).

Pirminiais duomenimis, 11 žmonių sužeista 10-yje eismo įvykių. Nukentėjo 5 vairuotojai (1 – motociklą vairavęs 17-metis vaikinas), 4 pėstieji (visi tamsiuoju paros metu, 2 nepilnamečiai pėsčiųjų perėjose, vienas jų, pirminiais duomenimis, į perėją įbėgo degant raudonam šviesoforo signalui, 2 – neblaivūs), keleivis ir dviračio vairuotojas.

Transporto priemonių susidūrimų – 5 atvejai, užvažiavimų ant pėsčiųjų – 4, nuvažiavimų nuo kelio – 1. Daugiau nei pusė įvykių (8) – miestuose: Vilniuje – 3, Kaune, Panevėžyje, Ariogaloje, Mažeikiuose, Šilalėje. Tamsiuoju paros metu įvyko 5 eismo įvykiai, esant šlapiai kelio dangai – 6.

Po aštuntos ryto, Varėnos rajone, rajoniniame kelyje Šklėriai–Kabeliai–Musteika, vairuojamo automobilio „Mercedes-Benz 290 GD“ nesuvaldė 22 metų mergina. Vingyje į dešinę automobilis nuvažiavo nuo kelio ir apvirto. Nukentėjo vairuotoja ir jos vienmetis keleivis.

Tuo pačiu metu eismo įvykis įvyko ir Vilniuje. Santariškių ir Santaros gatvių sankryžoje (danga šlapai), automobiliu „Volkswagen Passat“ į kairę sukdama 20 metų mergina nepraleido priešpriešiais važiavusio miesto maršrutinio autobuso, su juo susidūrė ir dar atsitrenkė į šviesoforo stulpą. Nukentėjo viešojo transporto 45 metų vairuotoja.

Prieš vienuoliktą ryto, Ariogaloje (Raseinių r.), D. Rudzinsko ir Gėlių gatvių sankryžoje (danga šlapai), 82 metų vyro vairuojamas automobilis „Opel Zafira“ nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio dviračio ir jį kliudė. Nukentėjo juo važiavęs 71 metų vyras.

Popietę, Šilalėje, Tauragės ir S. Biržiškio gatvių sankryžoje (danga šlapai), sukdamas į kairę automobilis „VW Multivan“, vairuojamas 47 metų vyro, nepraleido ir susidūrė su tiesiai važiavusiu motociklu „Honda CBR 125R“. Šią transporto priemonę vairavo ir nukentėjo nepilnametis, 17 metų vaikinas paguldytas į ligoninę. Teisę vairuoti jis turi.

Prieš pusę keturių po pietų, Vilniuje, Žirmūnų ir Lakūnų gatvių sankryžoje, automobilis „Audi“, sukdamas į kairę iš šalutinio kelio, nepraleido iš kairės pagrindiniu keliu važiavusio „Opel Zafira“, kurį vairavo 57-erių vyras, ir susidūrimo neišvengta. Nukentėjo pirmąjį automobilį vairavusi 19-metė.

Pavakarę, Kaune, Šiaurės prospekte (apšviestas), susidūrė keturi automobiliai. 33 metų vyro vairuojamas BMW markės automobilis atsitrenkė į priekyje važiavusį ir stabdžiusį „Peugeot“, vairuojamą 30 metų moters, šis nuo smūgio atsitrenkė į „Volkswageną“, o šis – į kitą automobilį BMW, kurį vairavo 43 metų vyras. Per įvykį nukentėjo „Volkswageno“ 40 metų vairuotoja.

Pavakarę, po penktos, į tris eismo įvykius pateko pėstieji. Panevėžyje, Kosmonautų gatvėje (danga šlapia, apšviestas ruožas), per pėsčiųjų perėją ėjusios mažametės nepraleido automobilį „Mercedes-Benz A180“ vairavęs 35 metų vyras. Per įvykį nukentėjusi 11 metų mergaitė nuvežta į ligoninę.

Mažeikiuose, Žemaitijos gatvėje (apšviesta, danga šlapia), pirminiais duomenimis, degant draudžiamam šviesoforo signalui į pėsčiųjų perėją įbėgusį vaiką kliudė automobilis „Opel Corsa“, vairuojamas 56 metų moters. Nukentėjo 8 metų berniukas.

Radviliškio rajone, magistraliniame kelyje A9 Panevėžys–Šiauliai (danga šlapia), per važiuojamąją kelio dalį neapšviestame ruože ėjusį 68 metų vyrą partrenkė automobilis „Škoda“, vairuojamas 47 metų vyro. Sužeistas neblaivus pėsčiasis (1,61 promilės), neturėjęs jokių šviesą atspindinčių elementų, paguldytas į ligoninę.

Apie pusę devintos vakaro, Vilniuje, Žalgirio gatvėje, automobilių stovėjimo aikštelėje, 49 metų moters vairuojamas automobilis „VW Golf“ kliudė neblaivų pėsčiąjį, 48 metų Baltarusijos Respublikos pilietį, jam nustatytas 1,37 promilės neblaivumas.

Lietuvos kelių policijos tarnyba kreipiasi į pėsčiuosius ir prašo elgtis atsakingai, rūpintis savo saugumu kelyje. Prieš įžengdami į važiuojamąją kelio dalį, privalote matyti ir įvertinti eismo situaciją, nes, supraskite, vairuotojas transporto priemonės sustabdyti iš karto negali.

Dar kartą primenama:

– Pėstieji, įžengti į važiuojamąją kelio dalį galite tik po to, kai įvertinate atstumą iki artėjančių transporto priemonių, jų greitį ir įsitikinate, kad eiti saugu. Eidami per važiuojamąją kelio dalį, taip pat ir pėsčiųjų perėją, neužsiimkite pašaliniais darbais (kalbėjimu mobiliuoju, žinučių rašymu, muzikos klausymosi ausinukuose ir pan.). Turite stebėti nuolat besikeičiančią eismo situaciją, t. y. klausytis, girdėti ir matyti, kas vyksta aplinkui.

– Tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, neapšviestuose keliuose, kad būtumėte matomi, naudokite matomumą gerinančias priemones: atšvaitus, ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais, prožektorius, šviečiančius žibintus.

– Atšvaitas prie drabužių (rankinės, kuprinės) turi būti pritvirtintas taip, kad jį matytų kiti eismo dalyviai.

– Kelkraščiu arba važiuojamosios kelio dalies pakraščiu turite eiti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį, t. y. kairiąja kelio puse.

– Į kitą važiuojamosios kelio dalies pusę privalote eiti tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra, – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Neperženkite pėsčiųjų perėjos ribų.

– Kai matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, galima eiti per kelią stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu.

– Vietose, kur eismas reguliuojamas, privalote vadovautis šviesoforais su pėsčiųjų simboliu, o kai jų nėra, – transporto šviesoforų signalais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: