Antrajame festivalio koncerte – išskirtinai lietuviška ir autentiška programa

Liepos 3 d. (šeštadienį) 19 val. kviečiame į IX-ojo festivalio „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ antrąjį koncertą su ansambliu „LAV Trio + Art“ Angelų muziejuje-Sakralinio meno centre.

Naujai susikūręs ansamblis „LAV Trio + Art“Loreta Sungailienė (vokalas, tradicinės kanklės), Aistė Bružaitė (koncertinės kanklės), Vytautas Pilibavičius (trombonas, aranžuočių autorius), Artūras Maniušis (perkusija) – inicijuoja lietuviškos tradicinės dainos populiarinimą profesionaliojoje muzikoje. Modernų, įdomų ir patrauklų ansamblio kuriamos ir atliekamos muzikos skambesį lemia neįprastas, iš pirmo žvilgsnio, rodos, nesuderinamų  instrumentų – koncertinių kanklių ir trombono – muzikavimas kartu. Dainų kompozicijas apjungia autentišką ir modernesnį folklorinį dainavimą atspindintis balsas, kuris dera prie bendro aksominio sąskambio. Išradingos, charakteringos kūrinių aranžuotės, atskirų atlikėjų improvizacijos bei darnus į vientisą muzikinį audinį susiliejantis jų skambėjimas įkūnija dainą, kuri pasiekia kiekvieno klausytojo širdį – tiek jauno, žingeidaus ieškotojo, tiek subrendusio, išrankaus skonio melomano.

2020 m. „LAV Trio“ pradėjo savo veiklą, įrašė keletą kūrinių, o šiemet trio atlikėjai toliau vysto projektą ir rengia pasirodymus Lietuvos miestuose. Ansamblio programa – išskirtinai lietuviška ir autentiška, todėl siekiama ją pristatyti profesionaliai ir originaliai, pateikiant ir informacijos apie liaudies dainų įvairovę. Visi ansamblio nariai – savo srities profesionaliai, todėl gali tinkamai reprezentuoti savo atstovaujamus instrumentus, kurių kiekvienas atskirai ir visi kartu atveria plačias skambesio galimybes. 2021 m. prie „LAV trio“ prisijungė perkusininkas Artūras Maniušis.

Trumpai apie atlikėjus

Etnomuzikologė, televizijos laidų vedėja Loreta Sungailienė žinoma ne tik kaip liaudies dainų tyrinėtoja (yra humanit. mokslų daktarė), atlikėja (folkloro ansamblio vadovė bei solo dainininkė), bet ir kaip įvairių šiuolaikinio folkloro projektų dalyvė.

Aistė Bružaitė yra meno daktarė, docentė ir kaip koncertuojanti kanklininkė jau antrą dešimtį aktyviai dalyvauja Lietuvos ir užsienio muzikiniame gyvenime. Plėsdama kanklių muzikos galimybes, dalyvauja bendruose projektuose su klasikinių muzikos instrumentų atlikėjais ir orkestrais, groja įvairiuose ansambliuose, nevengia iššūkių ir naujovių.

„LAV Trio“ iniciatorius ir daugelio kompozicijų autorius bei aranžuotojas yra trombono ir tradicinio lietuviško rago virtuozas Vytautas Pilibavičius.

Artūras Maniušis yra marimbos ir kitų mušamųjų instrumentų specialistas, grojęs ansamblyje „Vilniaus mušamieji”, koncertavęs su įvairias šalies orkestrais Lietuvoje ir užsienyje.

Bilieto kaina – 5 Eur

Kadangi vietų skaičius ribotas kviečiame bilietus įsigyti iš anksto. Daugiau informacijos tel.: 381 514 47; 8 630 08100.

Anykščių menų centro informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *