Antrasis „Zero Waste fest“ – be vienkartinių indų, misija taps atlyginti festivalio metu padarytą taršą

Rugpjūtį Zarasų rajone, Antalieptėje antrus metus iš eilės vyks tvarų gyvenimo būdą skatinantis festivalis „Zero Waste fest“. Nors renginys šiemet nemokamas, jo dalyvių prašoma sumokėti specialų mokestį, kuris bus skirtas padengti festivalio metu padarytai taršai. Renginio dalyviai kviečiami atsivežti savo daugkartinius indus, o programoje – ryškių muzikos atlikėjų pasirodymai ir edukaciniai užsiėmimai.

Sieks sumažinti taršą

Pasak renginio organizatorių, rugpjūčio 7-9 dienomis Antalieptėje vyksiantis festivalis kviečia atsigręžti į etiško vartojimo problematiką, tapti sąmoningesniems ekologijos, augalinės mitybos ir beatliekio gyvenimo būdo klausimais, pasisemti naujų tvarumo idėjų.

„Tikime, kad tai galėtų būti pradžia kitokių – gamtai draugiškų – festivalių ir renginių organizavimui Lietuvoje. Reikia labai nedaug, kad tarša būtų sumažinta, o idealiausia – kompensuota. Mes drąsiai teigiame, jog tai mūsų ateitis – anksčiau ar vėliau visi festivaliai turės būti orientuoti į padaromos taršos minimalizavimą“, – sako viena festivalio organizatorių Justė Cidilina.

Siekdami renginį padaryti kuo mažiau kenksmingą aplinkai, jo organizatoriai nusprendė teritorijoje uždrausti visus vienkartinius indus, atsivežti savo daugkartinius, į festivalį keliauti grupėmis. Be to, dalyvių prašoma prisidėti prie renginio sukurto neigiamo poveikio gamtai kompensavimo projekto įgyvendinimo.

„Festivalyje susidarančios atliekos bei išeikvotos sąnaudos yra vienas ryškiausių padarinių aplinkai bei akivaizdus poveikis renginio lankytojui. Pirmą kartą Lietuvoje taikysime renginio taršos kompensavimo schemą. Nors pats festivalis yra nemokamas, užsiregistruodami dalyviai turės sumokėti taršos kompensavimo mokestį, už kurį bus galima naudotis visais patogumais – vandeniu, elektra, tualetais, šiukšlių bei kompostavimo konteineriais. Šiuo metu skaičiuojame festivalio sukuriamos taršos kiekį, matuodami išskirtą angles dvideginį, išnaudotą vandens bei plastiko kiekį. Tai mums padės apskaičiuoti festivalio paliktus pėdsakus gamtai, kuriuos vėliau globaliai arba lokaliai kompensuosime. Tam bus skirti visi iš dalyvių surinkti pinigai“, – tikina J. Cidilina.

Organizatorė tikina, kad sprendimas neapmokestinti festivalio programos buvo priimtas siekiant renginį padaryti prieinamesnį. Į jį norima pritraukti ne tik jau besidominčius tvariu gyvenimo būdu, bet ir tuos, kuriems neteko girdėti žodžių „zero waste“. „Galime tik pasidžiaugti, kad per pirmąjį mėnesį pardavėme jau tris ketvirtadalius festivalio taršos kompensavimo mokesčio. Tai parodo, kad žmonės domisi šiuo judėjimu ir nori prisidėti prie teigiamų pokyčių visuomenėje“, – sako ji.

Diskusijos apie vandenį ir žvaigždžių pasirodymai

Festivalio dalyviai turės galimybę dalyvauti diskusijose su viena iš „Urban Earth Lovers” įkūrėjų Migle Makuškaite, interneto verslininku Benediktu Gyliu, „RIMI Lietuva“ atstovu Liudviku Aleliūnu, „Uoga Uoga” įkūrėja lena Sokolovska ir daug kitų žymių tvarumo idėjas palaikančių organizacijų bei veidų. Jie atspindės šių metų festivalio temą, kuria pasirinktas vanduo. Muzikinius pasirodymus festivalyje surengs ekologijos temoms neabejingi atlikėjai – Jurgis DID, Kabloonak ir Girių Dvasios.

Dienomis renginio dalyvių lauks įvairios dirbtuvės, kuriose bus galima patiems pasigaminti žemei draugiškų, tvarių higienos produktų, atnaujinti senas pjaustymo lenteles ar seniai pamirštus kavos tirščius paversti dubenėliu sausainiams, išmokti gaminti veganiškus desertus, taip pat planuojamos veiklos visai šeimai.

Pirmą kartą startuos skonių turgaus erdvė, kurioje bus galima paragauti augalinių desertų, pasaulio virtuvės skonių, tirštų uogų kokteilių, atsigerti šviežiai sumaltos kavos ar fermentuoto arbatos gėrimo – kombučios. Be to, bus galima pasinaudoti dietologų paslaugomis – pageidaujantiems jie sudarys augalinės mitybos planu.

Išsamios festivalio informacijos bei pilnos programos ieškokite „Facebook” puslapyje @zerowastefestlt.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: