AINA.LT nuotr.

Antrinių atliekų išvežimas Panevėžio rajone primena prisvilusį blyną

Ketvirtadienį Panevėžio rajone vis dar miesto statusą turinčioje Ramygaloje gyventojų į gatves išstumti antrinių atliekų (plastmasės, popieriau, metalo) konteineriai ant šaligatvių prastovėjo visą dieną, tačiau taip ir nebuvo išvežti. Žmonėms nežinant (ir nenutuokiant) antrinių žaliavų išvežimu besirūpinanti bendrovė „Ekonovus” neva pakeitė jų išvežimo grafikus.

Praėjusių metų pabaigoje Panevėžio rajone bene visų privačių valdų gyventojai, nepaisant jų pageidavimų, sulaukė nemokamos valdžios dovanos. Jiems buvo atvežta po du nemokamus konteinerius antrinėms atliekoms rūšiuoti. Buvo išplatinti atliekų išvežimo ar konteinerių ištuštinimo grafikai, pagal kuriuos plastmasės, popieriaus, metalo atliekas buvo numatyta išvežti kas keturias savaites, o stiklas – kartą į ketvirtį.

Tačiau spalio 20-ąją (nors tokia diena buvo nurodyta grafike) „Ekonovus” sunkvežimis Ramygaloje nepasirodė. Tiesa, jau anksčiau ramygaliečiai pastebėjo, kad konteinerius prikabinėjantis darbuotojas nedėvi jokios specialios aprangos, o konteineriai paliekami tiesiog gatvėje ar viduryje šaligatvio. Toks darbas gerokai skyrėsi nuo seno buitines atliekas išvežančios bendrovės „Švaros komanda” darbo metodų.

Ketvirtadienį jau popiet vienas ramygalietis atsitiktinai sužinojo, kad antrinės atliekos pagal grafiką nebuvo išvežtos Piniavoje, Dembavoje, dar kažkur, nes neva „Ekonovus” patvirtino naujus atliekų išvežimo grafikus.

Nė vienas kalbintas ramygalietis tikino apie atliekų išvežimo grafiko pasikeitimus nežinojęs ir negirdėjęs (tai rodė ir į gatves išstumtų konteinerių gausa), o kiti retoriškai teigė, jog tų atliekų neverta nė rūšiuoti, nes viskas telpa į buitinių atliekų konteinerį.

Sunkiai dėl patirto kojos kaulo lūžio vaikštanti moteris, išgirdusi, kad konteinerio niekas neišveš, susiėmė už galvos. Ji sakė nusprendusi atsikratyti senų knygų ir priprašiusi kitur gyvenančio sūnaus, kad konteinerį išstumtų į gatvę.

„Gatvėje jo nepaliksi, nes vaikai išvers. Kas man jį perstums į kiemą?”,- apgailestavo moteris.

Paskambinus į Ramygalos seniūniją, išvakarėse Panevėžyje avariją su tarnybiniu lengvuoju automobiliu padaręs, kai nepraleido pagrindine gatve važiavusio autobuso ir autoįvykio metu ranką susižalojęs ketvirtadienį darbe buvęs seniūnas Valdas Chirv patikino, kad atliekos tą dieną vežamos nebus.

Anot jo, seniūnija apie antrinių atliekų išvežimo pakeitimus buvo informuota.

Nusistebėjus, kad tokia informacija nepasiekė gyventojų, seniūnas patikino, kad skelbimai, neva, buvo iškabinti visose skelbimo lentose, tačiau nė vienas ramygalietis jų nebuvo matęs. Jokios informacijos apie tai skelbimų lentose nebuvo ir minėtą ketvirtadienį.

Galop V.Chirv pareiškė, jog nauji grafikai buvo seniūnijoje, tačiau juk ten nė vienas gyventojas be reikalo ten nevaikšto, ir ne seniūnijos, o vežėjo pareiga apie tai informuoti žmones…

Tokios tokelės… Valdžia žino, tačiau nė piršto nepajudina, kad kažkas būtų geriau, gražiau, tvarkingiau, o galbūt ir protingiau.

Komentuoja EKONOVUS komunikacijos vadovė Vilma Balčiauskaitė: 

Apgailestaujame dėl šios situacijos. Vis daugiau gyventojų aktyviai rūšiuoja atliekas ir seka jų surinkimo grafikus. Žinodami šio įpročio svarbą dar rugsėjį apie grafiko atnaujinimus skelbėme vietinėje spaudoje, informavome Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centrą, kuris šią informaciją perduoda seniūnams. Atliekų išvežimo grafikų atnaujinimas buvo svarbus, nes išdalinome daugiau konteinerių ir esame atsakingi už juose surinktų atliekų išvežimą. Apgailestaujame, kad ne visiems gyventojams pavyko pamatyti informaciją apie atnaujintus grafikus. Aktualius atliekų surinkimo grafikus visuomet galima pasitikrinti ir internetinėje svetainėje ekonovus.lt arba mūsų mobiliojoje programėlėje. Artimiausiu metu grafiko pokyčiai šiose vietovėse neplanuojami.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: