Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Antroje byloje Panevėžio merui siūlo skirti 100 tūkst. eurų baudą ir 7 metams atimti teisę dirbti Valstybės tarnyboje

Šiandien Vilniaus apygardos teismas pradėjo nagrinėti prekyba poveikiu kaltinamo Panevėžio mero Ryčio Mykolo Račkausko bylą.

Prokuratūra siūlo pripažinti Panevėžio miesto merą Rytį Mykolą Račkauską kaltu dėl prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo byloje dėl, įtariama, sutarto 3 tūkst. eurų kyšio iš krepšinio klubo „Lietkabelis“ vadovo ir skirti jam 100 tūkst. eurų baudą.

Prokurorė taip pat prašo iš R. M. Račkausko atimti teisę septynerius metus dirbti valstybės tarnyboje.

Prokurorės teigimu, Panevėžio meras lankydamasis A. Bieliausko biure Vilniuje mainais už padengtą jo vadovaujamo rinkimų komiteto 3000 eurų skolą pažadėjo savivaldybės valdomų įmonių paramą vilniečio verslininko vadovaujamam klubui.

Taip pat nurodoma, kad būdamas miesto meru veikė jo vadovaujamam rinkimų komitetui „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ 1350 Eur. paramą suteikusio verslininko S. Tribuišio naudai ir kišosi į jam nepavaldžios įstaigos Panevėžio prekybos pramonės ir amatų rūmai veiklą siekdamas pakeisti rūmų atstovą N.Gvazdauską Panevėžio miesto verslo Taryboje jį parėmusiu verslininku, kuris priklauso Panevėžio mero vadovaujamam visuomeniniam rinkimų komitetui.

Po to, kai šis asmuo buvo įtrauktas į Panevėžio miesto verslo tarybą, jo šeimos valdomoje kavinėje surengta mero gimtadienio šventė. Tos pačios šeimos kavinėje miesto meras su bendraminčiais rinkosi ir 2019 metų pavasarį, laukdami savivaldos rinkimų rezultatų. Tyrimo duomenimis, patalpos ir maistas per šiuos vakarėlius mero svečiams suteikti už itin simbolines kainas.

Baudžiamasis kodeksas už prekybą poveikiu numato baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų. Už piktnaudžiavimą tarnyba siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos, jeigu nebuvo kyšininkavimo požymių, baudžiama bauda arba laisvės atėmimu iki 7 metų.

Dar sausio 24 dieną Šiaulių apygardos teismas Panevėžio merą pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo ir skyrė jam 30 tūkst. eurų baudą ir penkerius metus atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje. Taip pat prašo konfiskuoti daugiau nei 5 tūkst. eurų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: