TV3 nuotr.

Antrojoje „Krepšinio namų“ serijoje – jaunųjų Lietuvos legendų įsitvirtinimas, pažymėtas auksu Švedijoje

TV3 televizijoje sporto dokumentikos ciklas „Krepšinio namai“ tęsiasi. Šįsyk dokumentika keliasi į ankstyvuosius 2000-ius. Tai laikai, kai iš Arvydo Sabonio, Šarūno Marčiulionio bei kitų Lietuvą garsinusių žaidėjų, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairą perėmė jaunieji patriotai: Šarūnas Jasikevičius, Ramūnas Šiškauskas bei daugelis kitų. Antrajame dokumentikos epizode žiūrovai pamatys, kas vyko Lietuvos krepšinio pasaulyje po žaidėjų kartų pasikeitimo.

Jau šį vakarą TV3 žiūrovai išvys, kodėl 8-ojo dešimtmečio pabaiga Lietuvai buvo istorinė. 1989 m., griūvant Berlyno sienai, griuvo ir Sovietų Sąjungos viltys išlaikyti Lietuvą okupuota. O 1992 metais Barselonoje įvykusi olimpiada Lietuvai tapo tarsi atgimimo spinduliu, nušvitusiu olimpiniu bronzos medaliu.

Artėjant ankstyviesiems 2000-iesiems, mūsų krepšinio legendos A. Sabonis, Š. Marčiulionis, Valdemaras Chomičius ir kt., pradeda trauktis iš krepšinio, o juos pakeičia kiti, tačiau tokie pat veržlūs ir didžiuliu noru nugalėti trykštantys žaidėjai.

Prasideda nauji laikai, nauja era.

Antrojoje dokumentikos ciklo dalyje žiūrovai išvys, kaip Lietuvą į pergalę ėmė vesti jau kita karta, kurioje – būrys žinomų veidų: Šarūnas Jasikevičius, Saulius Štombergas, Arvydas Macijauskas, Ramūnas Šiškauskas, broliai Žukauskai ir dar daug kitų, ne ką mažiau pasižymėjusių.

Anot mūsų krepšininkų, 2000-ieji yra laikas, kai Vakarų pasauliui atėjo metas parodyti, kas iš tiesų yra Lietuva. „Aš galvoju, kad mes jau buvome kažkiek subrendę – tiek Šiškauskas, tiek Žukauskai, Macijauskas… Visi prieš Sidnėjaus olimpiadą žinojo, kad mes ateiname“, – prisiminimais antrojoje „Krepšinio namų“ serijoje dalinsis Š. Jasikevičius.

Pergales keitė pralaimėjimai, o pralaimėjimus – pergalės. Būtent tai sudarė sąlygas augti naujoms legendoms. „Buvo kuo didžiuotis. Prisimenu, su verslininku Juozu Kazicku sėdėjome šalia ir netvėrėme džiaugsmu. Net nepatogu buvo, kai rezervuotose vietose šalia aikštelės vos neiššokdavome į aikštę su kiekvienu mūsų komandos geresniu pasirodymu“, – dokumentikos cikle sakys Valdas Adamkus.

Neverta stebėtis, jog už nepriklausomą Lietuvą kovoję krepšininkai pasėjo kelią jaunajai žaidėjų kartai. Žengdama nutiestu keliu, pasikeitusios sudėties rinktinė į 2003 m. Švedijoje vykusį Europos krepšinio čempionatą važiavo su vieninteliu tikslu – po 64-erių metų pertraukos ir vėl tapti čempionais.

„Jeigu tau nusišypso Dievas ar Macijauskas įmeta iš kampo nuo lentos – taip žaisdami mes galime eiti toli“, – motyvuojančiai kalbėjo A. Sireika, prisimindamas legendinį A. Macijausko tritaškį, apie kurį tuo metu kalbėjo visa Europa.

Kaip lietuviams sekėsi ankstyvaisiais 2000-aisiais ir kokiais asmeniniais keliais nužengė ryškiausios Lietuvos krepšinio žvaigždės, pamatysite jau šį vakarą.

Antroji dokumentikos ciklo „Krepšinio namai“ serija – jau šiandien 19.30 val., per TV3!

TV3 nuotr.
TV3 nuotr.
TV3 nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: