Anykščiai kitais metais taps kaimo turizmo sostine

Gegužės 27 d. Jurbarko rajone, Kartupėnų kaime vyko 18-ojo kaimo turizmo sezono atidarymas, kuriame Anykščių rajonui buvo perduota Lietuvos kaimo turizmo asociacijos vėliava. Šventėje vėliavą ir galimybę rengti kitų metų kaimo turizmo sezono atidarymą Anykščiuose perėmė Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Veneta Veršulytė, Anykščių turizmo klasterio vadovė Sonata Veršelienė, Anykščių turizmo informacijos centro direktorius Rimantas Sereičikas ir Lietuvos kaimo turizmo asociacijos Anykščių skyriaus atstovas Rimantas Sabaliauskas.

Iškilmingame kaimo turizmo sezono atidaryme buvo akcentuota bendradarbiavimo tarp įvairių paslaugų teikėjų ir vietinių gamintojų svarba, vyko kontaktų mugė, buvo pasirašytas iniciatyvos „AuGink savo kraštą” memorandumas tarp Lietuvos kaimo turizmo asociacijos bei Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos.

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentas Linas Žabaliūnas pradėdamas šventę kalbėjo:

– 18-tasis sezonas, tai lyg simbolinė pilnametystė. Sulaukęs 18 metų amžiaus mūsų verslas subrendo kaip atskira verslo šaka, mes patys nuo sodybų puoselėjimo jau pereiname prie didesnių tikslų – ieškojimo, su kuo galime dirbti, kaip plėsti savo verslo perspektyvas.

L. Žabaliūnas kvietė jungtis visus, kurie gali pasiūlyti savo lietuviškus gaminius, produktus kaimo turizmo sodyboms, taip prisidedant ir prie ekonomikos augimo, ir prie kokybės gerinimo šiame versle.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministrės patarėja Jolanta Butkevičienė ministrės vardu pasveikino šventės dalyvius ir pristatė projekto „AuGink savo kraštą” reikšmę mūsų šaliai.

-Kiekvienas lietuviškas euras paliktas čia, Lietuvoje, gina valstybę, stiprina jos ekonomiką,- kalbėjo J. Butkevičienė, skatindama ir kaimo turizmo verslu užsiimančius verslininkus pirkti lietuvišką produkciją.

Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininkas Andrejus Stančikas ragino prisiminti, kokoje gražioje šalyje gyvename ir linkėjo sėkmingo turizmo sezono.

-Kaimo turizmo verslo žmonės, tai pirmoji mano sutikta profesinė bendruomenė, švenčianti ne darbų pabaigtuves, o jų pradžią, – kalbėjo Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto direktorė Rasa Melnikienė.

Lietuvos kaimo turizmo asociacija glaudžiai bendradarbiauja ne tik su vietiniais maisto gamintojais, bet ir pirtininkais, kurių teikiamos paslaugos yra neatsiejama kaimo turizmo dalis. Pirtininkus šventėje atstovavo Lietuvos ryto televizijos laidos „Vantos lapas” kūrybinė grupė.

Šventės kulminacija – kaimo turizmo sezono atidarymas ir iškilmingas vėliavos perdavimas anykštėnams buvo sutiktas garsiais plojimais. Vėliavą ir estafetę rengti 19-tąjį kaimo turizmo sezono atidarymą anykštėnai priėmė vieningai imdami keturis Lietuvos kaimo turizmo asociacijos vėliavos kampus.

-Mums yra didelė garbė vežtis šią vėliavą nuo Nemuno kilpų iki Šventosios vingių, – sveikindama jurbarkiečius kalbėjo Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Veneta Veršulytė ir kvietė ateinančiais metais nepasididžiuoti ir dar gausiau susirinkti Anykščiuose.

Šventėje dalyvavo ir Anykščiuose veikiančių kaimo turizmo sodybų savininkai: Gitana Mileikaitė ( sodyba „Geras”), Lina ir Rimantas Sabaliauskai (sodyba „Tarp liepų”) ir Gintaras Senulis (sodyba „Svajonių dvaras”).

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: