Anykščiai kuria Laisvę, skelbia Laisvę, švenčia Laisvę!

Kovo 11-ąją Anykščiai kviečia visus į iškilmingą, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtą renginį. Pirmą kartą Anykščiuose vyks toks ypatingas minėjimas: šventinė, teatralizuota eisena „Laisvės vėjo keliu“ su pasigamintais vėjo malūnėliais, meninio dokumentikos filmo premjera „Baladė apie stovinčiąją ant tilto“, Bendrystės ir Laisvės vakarienė miesto aikštėje. Tai tik dalis staigmenų, kurios džiugins miesto gyventojus bei lankytojus.

Svarbiausią šventę ne tik minėkime, bet ir nuoširdžiai švęskime kartu, pajuskime vienybės ir bendrystės nuotaiką!

Unikali šventinė akcija – Laisvės vėjo malūnėlis

Laisvės vėjo malūnėlius – valstybės atkūrimo simbolius – pasigaminkime kartu ir skleiskime žinią apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę. Mūsų laisvė kaip vėjas, nesulaikoma ir gyvybinga. Šiandien mes esame laisvi kaip šie vėjo sukami malūnėlio sparnai, lekiantys savo svajonių link. Būkime aktyvūs ir kūrybiški – sukurkime sau laisvės vėjo malūnėlį ir papuoškime jais miesto erdves.

Dokumentinio filmo premjera „Baladė apie stovinčiąją ant tilto“

14 val. kviečiame visus į susitikimą su režisiere Dali Rust ir operatore Kristina Sereikaite, kurios pristatys savo meninį dokumentinį filmą „Baladė apie stovinčiąją ant tilto“. Filmo herojės, signatarės Vidmantės Jasukaitytės asmenybė įprasmina ne tik jos, bet ir visų žmonių, kurie pasirašė Kovo 11-osios Aktą, istoriją. Pasak kino autorės, V. Jasukonytė pati norėjo tokio pavadinimo: stovinti, balansuojanti, laukianti – tarp dviejų pasaulių. Šis kinas kaip liudijimas apie tai, jog signatarai nebuvo atsitiktinės asmenybės, o drąsiausi ir kūrybingiausi Lietuvos piliečiai.

Bendrystės ir Laisvės vakarienė

Kviečiame į vienintelę tokią Lietuvoje Laisvės šventę – Bendrystės ir Laisvės vakarienę. 18 val. A. Baranausko a. prie paminklo Laisvei susiburs pasipuošę anykštėnai ir miesto svečiai, ruoš šventinius stalus ir vaišes, bendrystės jausmą skleis Sauliaus Petreikio muzika. Čia kiekvienas galės pasveikinti susirinkusius Laisvės 30-mečio proga. Kurkim Laisvę, skelbkim Laisvę, švęskim Laisvę kartu!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: