Organizatorių nuotr.

Anykščiai kviečia pradėti naujas tradicijas

Trisdešimtą gimtadienį skaičiuojanti Pasaulio anykštėnų bendrija šiemet kviečia nuostabius, talentingus ir taip laukiamus kraštiečius susiburti gimtajame mieste – jubiliejiniame pasaulio anykštėnų suvažiavime.

Bendrija vienija iš Anykščių išvykusius, juose tebegyvenančius ir naujai įsikūrusius žmones, tarp kurių gausu garsių menininkų, mokslininkų, verslininkų visuomenės ir kultūros veikėjų. Kas trejus metus rengiamas suvažiavimas šiemet jubiliejinis – dešimtasis, vyks liepos 22-23 dienomis, jo metu planuojami Anykščių krašto istorijai, kultūrai ir bendruomenei svarbūs renginiai.

Šiais metais svarbiu šventės akcentu taps Anykščių forumas gyvai: Tapatybė ir ateitis, įvyksiantis liepos 22 d. 15:00, Anykščių istorinėje dvarvietėje, J. Biliūno g. 53. Pasaulio anykštėnų bendrija Anykščių forumus organizuoja nuo 2003 metų, o šiemet rengiamas jau septintasis. Šių metų forume „Tapatybė ir Ateitis“ dalyvaus ir pranešimus skaitys technikos mokslų daktaras, verslininkas, visuomenininkas, vizionierius Vladas Lašas; architektas, Anykščių kurortizavimo koncepcijos autorius Audrys Karalius; Anykščių rajono vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė. Forumo metu ypatingą dėmesį skirsime architekto Audrio Karaliaus rengiamo Anykščių memorandumo metmenų pristatymui. Renginio metu, išklausius pastabas dokumentas bus koreguojamas ir baigiamas rengti. Memorandumu bus siekiama sukurti Lietuvoje naują, kokybišką, stiprų ir savito identiteto XXI amžiaus kultūrinį miestą – kurortą – Anykščius. Anykščių memorandumas turi tapti esminiu susitarimu dėl Anykščių miesto projektavimo ir programavimo į geriausią vietą gyventi Lietuvoje ir į Anykščių virsmą miestu-mitu, traukiančiu čia gyventi jaunimą, kūrybininkus, intelektualus ir darbštuolius, o pirmiausia – pačius anykštėnus. Dokumentas remtųsi tvariu miesto identiteto vystymu, gyvenimo kokybės kriterijais, konsoliduota veikla, urbanistine logika ir architektūrine darna bei miesto galios didinimu ir ilgalaike nauda miestui bei miestiečiams. Memorandumas turėtų būti pasirašomas šeštadienį, 15:30, dešimtojo Pasaulio anykštėnų suvažiavimo metu, Anykščių rajono mero ir naujai išrinkto Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininko.

Liepos 22 d. 17 val. pirmą kartą Anykščių istorinėje dvarvietėje skirsime dėmesio kilmingajai Anykščių atminčiai, renginyje „Karališkos miesto atminties atodangos“ atidarysime istorinę parodą „Dingusio Anykščių karališkojo dvaro atmintis“ ir pristatysime naujai pasirodžiusį leidinį „Karaliai Anykščiuose“.

Jubiliejinio susitikimo proga taip pat kviečiame prasmingai atšvęsti pirmąjį Anykščių vardo paminėjimą (1440 m. liepos 22 d.) ir užkurti naują tęstinę tradiciją. Liepos 22 d., penktadienį, 20 val. anykštėnai susitelks prie svarbiausio Anykščių ir vieno svarbiausių Lietuvos kūrybinių galių simbolio – paminklo poetui, ganytojui, mokslininkui, Anykščių grožio ir svarbos skelbėjui Antanui Baranauskui Vyskupo skvere. Čia kartu sugiedosim jo „Dainų dainele“ ir dar penkis kūrinius, simbolizuojančius beveik šešis didingus miesto gyvavimo amžius. Kūrinius kartu su draugėn susibūrusiais pasaulio anykštėnais atliks ir kraštiečiai muzikai Vaida Genytė, Giedrė Kisieliūtė, prof. Tomas Ladiga, Tomas Tuskenis, choras „Salve Cantus“, Folkloro ansamblis „Valaukis“. Renginys, sujungiantis ne tik žmones, bet ir Anykščių krašto pasididžiavimą – gamtą, muziką ir poeziją – pavadintas simboliškai – „Sudainuokim Anykščius“.

Oficialus Pasaulio anykštėnų suvažiavimas vyks liepos 23 d. 14 val. ten, kur ir prieš 30 metų įvyko pirmasis – Koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre. Suvažiavimo metu bus pristatytos PAB veiklos ataskaitos, pagerbti garbės nariai ir mecenatai, įteikiami PAB medaliai, ir iškilmingai pasirašomas memorandumas.

Taip pat, tą patį savaitgalį vyks Anykščių miesto šventė, pavadinimu „Laimės žiburio miesto švytėjimas“, kurios metu miestelėnus ir miesto svečius džiugins ir kiti renginiai, koncertai, mugės, susitikimai.

Nekantriai laukiame Jūsų Pasaulio anykštėnų suvažiavimo renginiuose!

Renginius remia Lietuvos Kultūros Taryba, Anykščių rajono savivaldybė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: