Anykščių švietimo įstaigos–prestižinio Kokybės konkurso nugalėtojos

2020 m. rugsėjo 24 d. viešbučio „Pacai“ atvirame kieme įvyko kasmetinis Švietimo mainų paramos fondo organizuojamas „Kokybės konkurso“ apdovanojimų renginys. Jame įvertinti ir apdovanoti geriausi programų „Erasmus+“ ir „Nordplus“ projektai. Šiais metais  Kokybiškiausio programos Erasmus+ bendrojo ugdymo sektoriaus projekto apdovanojimas atiteko Anykščių Antano pagrindinei mokyklai už projektą ,,Mokinio atsiskleidimas per mokytojo meistriškumą“. Specialusis prizas už tvariausiai įgyvendintus projektus visą programos „Erasmus+“ laikotarpį (2014–2020 m.) atiteko Anykščių švietimo pagalbos tarnybai, kuri buvo paskelbta Tarptautiškiausia suaugusiųjų švietimo organizacija.

Statulėlę atsiėmusi Anykščių švietimo pagalbos tarnybos metodininkė, atliekanti direktoriaus funkcijas, Daiva Žiogienė sakė neslepianti džiaugsmo, kad ne vienerių metų darbas ir patirtis sulaukė tokio rezultato: „Suteikta galimybė įgyvendinti projektus ar tapti projektų partneriais mums ir taip buvo gana svarbus įvertinimas ir postūmis stengtis dar labiau, tačiau šis kokybės apdovanojimas kartelę pakėlė dar aukščiau. Sustoti – tikrai nesiruošiame“.

Per daugiau nei 10 metų Anykščių švietimo pagalbos tarnyba kaip koordinatorius ar partneris įgyvendino įvairias Švietimo mainų paramos fondo administruojamas programas. 2007–2013 m. laikotarpiu tarnyba įgyvendino 6  Mokymosi visą gyvenimą programas „Grundtvig“, kuriose dalyvavo per šimtas Anykščių rajono besimokančiųjų. Nuo 2014 m. pradėta įgyvendinti „Erasmus+“ 2014–2020 m. ES švietimo, mokymo, jaunimo reikalų ir sporto programa, kurios aktyvia nare tapo ir Anykščių švietimo pagalbos tarnyba. Šiuo laikotarpiu įgyvendinti 6  „Erasmus+“ projektai, kuriuose jau dalyvavo 30 Anykščių rajono švietimo įstaigų pedagogų.Anykščių rajono besimokančiųjų, švietimo bendruomenės atstovų mokymams, mainų programoms užsienyje, stažuotėms, mokymo ir metodinėms priemonėms bendras Anykščių švietimo pagalbos tarnybos gautas finansavimas siekia per 200 000 Eur.

 „Anykščių rajono švietimo įstaigos dar kartą įrodė, kad respublikoje esame matomi, vertinami ir įvertinti. Tai yra apdovanojimai, svarbus ne tik Anykščių švietimo pagalbos tarnybai, Anykščių Antano Baranausko pagrindinei mokyklai, bet ir visai Anykščių rajono švietimo bendruomenei“, – teigė Anykščių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Jurgita Banienė.

Dėka „Erasmus“ programos suteiktų galimybių, projektų dalyviai iš Anykščių rajono dalijosi gerąja darbo patirtimi suaugusiųjų mokytojų kompetencijų tobulinimo srityje tokiose šalyse kaip: Ispanija, Suomija, Lenkija, Portugalija, Italija, Švedija, Vokietija, Kroatija, Norvegija, Olandija, Danija, Turkija, Latvija, Estija, Graikija, Prancūzija ir Austrija.

Didelį dėmesį Anykščių švietimo pagalbos tarnyba taip pat skiria Anykščių rajonosavivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi teikėjų kompetencijų plėtojimui bei įgyvendina „Erasmus+“veiklas mobilumo mokymosi tikslais. Šių veiklų partneriais jau tapo ne tik Anykščių rajono bendrojo ugdymo mokyklos, bet Anykščių meno mokykla, taip pat –  Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka, Viešoji įstaiga Anykščių menų inkubatorius – menų studija bei Viešoji įstaiga Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras.

Švietimo mainų paramos fondas administruoja tarptautinius bei nacionalinius švietimo ir sporto projektus. Jau keturiolika metų apdovanoja „Erasmus+“ projektus įgyvendinusias institucijas ir kitų veiklų dalyvius bei partnerius. Švietimo mainų paramos fondas taip pat skleidžia žinią apie kokybiškiausius projektus, geriausiai įgyvendintas veiklas ir tvariausius bendradarbiavimo projektus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: