Pradžia AINA TV Anykščiuose atgis suomiškoji „Kalevala“

Anykščiuose atgis suomiškoji „Kalevala“

0

Lapkričio 30 dieną Anykščiuose prasidės net tris dienas truksiantis, pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas Tarptautinis Anykščių pasakojimo festivalis SEKAS 2017. Jo programoje – praktiniai šiuolaikinio pasakojimo metodo mokymai su garsiais tradicinio ir šiuolaikinio pasakojimo atstovais iš Lietuvos, Latvijos ir Jungtinės Karalystės (Anglijos, Velso ir Škotijos), renginiai, skirti šeimoms – mažiesiems festivalio lankytojams ir jų tėveliams, atviro mikrofono principu organizuojami pasakojimo vakarai, magiški ir nepamirštami svečių iš Nyderlandų (kartu atstovaujančių Izraelį ir Iraną) ir Suomijos pasakojimo šou.

Pirmąjį festivalio vakarą, žiūrovus pakvietę susipažinti su klasikinio Izraelio ir Irano pasakojimais bei atlikėjų Raphael Rodan ir Sahand Sahebdivani kultūrų skirtumais, antruoju, festivalį vainikuosiančiu šou, organizatoriai žada nepamirštamas akimirkas garsiojo suomių nacionalinio epo „Kalevala“ interpretacijoje „Ugnis šiauriniame danguje: suomių epas“. „Šis pasakojimas mus nukels į neaprėpiamas Suomijos girias, leis išvysti skaidrius vandenis, pajusti žiemos rūstybę ir vasaros siautulį. Anykštėnų ir miesto svečių laukia tikrai įspūdingas, vieno geriausių Jungtinės Karalystės pasakotojo Nick Hennessey ir trijų virtuoziškų muzikantų iš Suomijos pasirodymas“, – pasakojo festivalio meno vadovė Daiva Ivanauskaitė.

Pasitelkiant nuotaikingas istorijas iš „Kalevalos“ – suomių nacionalinio epo ir tikro kultūros lobio – tolygaus Homero Iliadai ir Odisėjai, ar senajam angliškam Beowolf – bus atskleidžiamas mitinis dangaus ir žemės sukūrimas, pasakojama apie mitinio objekto Sampo, kuris atneša amžiną gausą, nukaldinimą, viliojančius kerus bei motinos meilę sūnui. „Ugnis šiauriniame danguje: suomių epas“ apjungs herojų Väinämöinen ir Lemminkäinen žygdarbius, meilės, netekties ir ilgesio istorijas.

Nacionalinis epas „Kalevala“ – paremtas liaudies kūryba, kuri šimtmečius buvo atliekama Suomijoje, Estijoje ir Karelijoje (Rusija). Šio epo teksto spausdinimas tapo vienu svarbiausių instrumentų, formavusių suomišką tapatybę, o Tarptautinio Anykščių pasakojimo festivalio SEKAS 2017 organizatoriai kviečia grįžti į viso ko pradžią ir susipažinti su šio pasakojimo šaknimis.

Festivalį organizuoja Pasaulio anykštėnų bendrija. Festivalį remia Anykščių rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“ ir Europos pasakojimo federacija.

Daugiau informacijos apie Festivalį – Facebook paskyroje pasakojimofestivalisSEKAS arba https://www.facebook.com/pasakojimofestivalisSEKAS/.

Bilietus platina www.bilietai.lt.

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.