Anykščiuose – perspektyvos turėti atnaujintą miesto stadioną

Balandžio 22 dieną Anykščių rajono savivaldybėje lankėsi ir su Anykščių rajono meru Kęstučiu Tubiu, būsimuoju mero patarėju Kęstučiu Indriūnu, Anykščių rajono tarybos nariu Luku Pakelčiu susitiko Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Julius Kvedaras, Lietuvos futbolo federacijos generalinis direktorius Edvinas Eimantas, Utenos apskrities futbolo federacijos vadovas Dainius Širvys, Anykščių futbolo klubo prezidentas Andrius Krisiūnas. Susitikime buvo aptartos Anykščių miesto stadiono atnaujinimo galimybės, mūsų miesto sporto srities perspektyvos ir bendradarbiavimas su Lietuvos futbolo federacija.

Lietuvos futbolo federacijos generalinis direktorius susitikime pristatė federacijos projektą „Užauginkime Ronaldo Lietuvai”, kurio metu Lietuvos futbolo federacija per du metus planuoja padėti įrengti 10 pilnų matmenų futbolo aikščių, 100 mažų aikštelių prie darželių ir pradinių mokyklų, išdalinti 1000 vartų, 10 tūkstančių kamuolių Lietuvoje. Projekte taip pat numatyta, kad futbolą žaidžiančių vaikų padaugės šimtu tūkstančių. Anot E. Eimanto, vykdant projektą federacijai yra svarbus ir vietos valdžios požiūris į sportą, į futbolą, planuojamas finansinis indėlis ir kitokia pagalba, bendruomenės palaikymas siekiant bendro tikslo – futbolo plėtros.

L. Pakeltis pažymėjo, kad nebus keičiamas priešrinkiminis požiūris į sportą, kaip svarbų sveikatinimo šaltinį, siekiant jo masiškumo, o ne aukštų pavienių rezultatų. Tarybos narys džiaugėsi bendru Savivaldybės ir Lietuvos futbolo federacijos požiūriu į sportą ir bendra siekiamybe pritraukti sportuoti kuo daugiau vaikų ir suaugusiųjų.

Buvo kalbamasi ir dėl dangos skyrimo galimybių pagrindiniam miesto ir J. Biliūno gimnazijos stadionams, tačiau federacijos atstovai nemokamą dangą ir užpildus galėtų skirti tik pilnų matmenų stadionui, kitokiam sprendimui nepritartų UEFA, skirianti dangą federacijai. Reikalavimus dangai gauti atitinka tik pagrindinis miesto stadionas, turintis reikalingą žaidybinį plotą – 105 ir 68 metrus. J. Biliūno gimnazijos stadiono matmenys yra 95 ir 54 metrai, ribų išplėtimui iki reikiamo ploto galimybių nėra. Dėl šios priežasties futbolo federacija, esant vietos valdžios iniciatyvai, prireikus, žadėjo pagelbėti įsigyti dangą palankesnėmis kainomis.

Buvo aptarti ir kiti svarbūs aspektai stadiono atnaujinimui – pagrindo įrengimo kaštai, sprendiniai stadiono apšvietimo įrengimui tuo pačiu metu, kas leistų juo naudotis ir tamsesniu paros metu, drenažo sistemos, kitos detalės.

Ypatingų reikalavimų dangai gauti federacijos atstovai nekėlė. Anot federacijos prezidento Juliaus Kvedaro, svarbiausia – turėti klubą, įtraukti jį į aktyvų bendruomenės gyvenimą, turėti tamprias gijas su mokyklomis ir darželiais.

– Svarbiausia, kad klubas būtų bendruomenės dalis, o ne, kad žaistų aukščiausioje lygoje, – kalbėjo J. Kvedaras. Futbolo federacijos prezidentas optimistiškai žadėjo rasti galimybę padovanoti dangą Anykščių stadionui ir išreiškė viltį, kad bendradarbiavimas tęsis.

Svečių nuomone, besididžiuojantys puikia gamta Anykščiai turi viską, ko reikia sporto stovykloms, įvairaus dydžio varžyboms rengti. Savo ruožtu Anykščių rajono vadovai patikino ieškosiantys galimybių stadiono atnaujinimui, kad jis taptų traukos centru ir skatintų sportui ir aktyviam gyvenimui kuo daugiau anykštėnų, trauktų atvykti čia treniruotis ir varžytis sportininkus.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: