AnykščiaiAukštaitijos naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOS

Anykštėnai šiemet vėl nustebins – nuotykių lenktynės persikels net į virtualią realybę!

Paskutinis gegužės savaitgalis  Anykščiuose bus pats sportiškiausias ir įdomiausias visoje Lietuvoje! Juk prieš prezidento rinkimus reikia gerai „pravėdinti galvas“.

Gegužės 25 d.  Anykščiuose vyks pačios smagiausios nuotykių lenktynės – „Nykštietiškas Triatlonas“!

Jau ne vienerius metus Anykščiai Lietuvos turizme užima labai tvirtą poziciją ir konkuruoja net su didžiaisiais šalies kurortais dėl turistų dėmesio ir atostogų krypties pasirinkimo. Turistai atvykę čia vienai dienai dažnai nustemba kiek daug čia lankytinų vietų ir pramogų, o per vieną dieną aplankyti visko neįmanoma, todėl iš karto planuoja sekančią kelionę į Anykščius.

Sėkmė slypi detalėse

Galima populiariai pasakyti, kad Anykščių sėkmė slypi detalėse. Atvykus nesunku pastebėti mažos bendruomenės privalumus, skirtingi turizmo paslaugų teikėjai yra draugiški, vieni kitus palaiko, dalinasi turizmo informacija, rekomenduoja vieni kitus. Anykščiai yra puikus turizmo bendruomenės pavyzdys, kai viskas daroma vienu tikslu – garsinanant savo kraštą.  Mieste pilna smulkių, bet malonių detalių, sukuriančių jaukumo ir išskirtinumo įspūdį, pavyzdžiui: sutvarkyta ir nuolat tobulinama turizmo infrastruktūra, tipis miesto parke, šviesos instalialiacijos naktį, unikalių renginių gausa, kurie kaskart suteikia miestui kitokių atspalvių.  Vienas tokių renginių yra  Nuotykių lenktynės „Nykštietiškas Triatlonas“.

Gegužės paskutinį savaitgalį Anykščiuose dominuos sportinis turizmas

Turizmas, sportas, pramoga! Su tokiu šūkiu „Nykštietiškas Triatlonas” kviečia pasiimti sau į komandą draugą ir sudalyvauti pašėlusiose Anykščių pažinimo varžybose. Renginio organizatoriai tikina, kad toks renginio pavadinimas pasirinktas neveltui. Žodis „Triatlonas“  atspidi skirtingus Anykščių pažinimo būdus. Sortą ir pramogas mėgstantys žmonės yra kviečiami rungtyniauti plaukiant baidare, pėsčiomis ar važiuojant dviračiu. Toks „Triatlonas“ tapo „Nykštietišku“, nes iš tiesų, neturi nieko nieko bendra su tikruoju triatlono sportu. Šios varžybos  yra kur kas paprastesnės, bet tikrai nuotaikingesnės . „Nykštietiškas“ asocijuojasi su Anykščių miesto pavadinimo kilmės legenda apie prie upelio skalbiančios moters užgautą nykštį. Pastarasis tapo vienu iš Nykštietiško Triatlono simbolių. O kad sportininkams ir megėjams būtų aiškus šių varžybų tikslas, tai puikiai atspindi  „Nuotykių lenktynės“.

„Nykštietiškame Triatlone“ varžomasi komandiniu principu, o komandą sudaro tik 2 žmonės. Dalyviai turi galimybę rinktis trasą pagal savo pajėgumą, tačiau tai turi padaryti turėdami itin mažai informacijos apie pačias trasas. Skelbiamas tik pagrindinės trasų rungtys ir prognozuojamas įveikimo laikas. Visa kita organizatoriai laiko visiškoje paslaptyje. O visa informaciją apie lenktynių trasą dalyviai sužino vos 15 minučių prieš startą.

Vienus žmones dalyvauti Nykštietiškame Triatlone skatina sportinės intencijos, kitus – noras aktyviai ir turiningai praleisti savaitgalį gamtoje. Renginio dalyvių auditorija, pasak organizatorių, labai skirtinga. Tiek pagal profesiją ar pomėgius, tiek pagal amžių. Jauniausias kada nors buvęs dalyvis – 1 metų amžiaus vaikas, kurį tėvai, 2015 m., dalyvaudami dviračių rogainingo trasoje, vežiojosi ant nugaros. Vyriausiajam – per 60-imt. Nuotykių lenktynių trasas Anykščiuose yra išbandę  išokėjas Deividas Meškauskas, olimpietis slidininkas ir biatlonininkas Vytautas Strolia. O 6-ą dešimtį perkopęs seimo narys Algirdas Sysas nėra praleidęs nė vienų lenktynių –Nykštietiškame Triatlone kasmet sėkmingai dalyvauja nuo pat 2011 metų ir yra išbandęs net „Elito“ trasą.

„Nykštietiškas Triatlonas“ – bedruomeniškumo pavyzdys visoms turizmo bendruomenėms Lietuvoje

VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro laikinoji vadovė Kristina Beinorytė pasidalino miesto sėkmės formule: „Turizmas – Anykščių rajono strateginė kryptis. Ir tai atsispindi ne tik savivaldybės strateginiuose planuose. Nors ir maži, tačiau Anykščiai puikiai išnaudoja savo privalumus prieš didžiuosius miestus. Bendravimo ir susikalbėjimo tarp vietos turizmo paslaugų teikėjų galima tik pavydėti. Kryptingas vietos valdžios, verslininkų ir bendruomenės darbas užaugino labai saldžių vaisių.  Visa tai puikiai atsispindės „Nykštietiško Triatlono“ varžybų metu, kai vieno renginio metu visas rajonas susivienys“.

Anykštėnai šiemet vėl nustebins – nuotykių lenktynės persikels  net į virtualią realybę! 

Vienas „Nykštietiško Triatlono“ organizatorių Marijus Rindzevičius atskleidžia keletą intriguojančių būsimo renginio detalių:

  • Dalyvių laukia ekstremalus iššūkis – teks nušokti nuo kelių šimtų metrų aukštyje esančio lieptelio. Tiesa, visa tai bus 3D erdvėje.
  • Nuotykių trasas dalyviai įveiks dviračiais, baidarėmis, pėsčiomis, riedučiais, bus priversti pasinaudoti reguliariais pramoginio traukinio reisais, o dalį trasos įveiks net rogutėmis!
  • Varžybų metu dalyviai susipažins su sakraliniu menu. Tačiau net didžiausiems sakralinio meno žinovams vargu ar žinios padės turėti pranašumą lenktynėse.
  • Finiše dalyvių lauks kavos pupelių kalnas, kur jie turės galimybė tą kalną šiek tiek perskirstyti ir kavos paragauti.
  • Ne visus atsakymus (kontrolinius punktus) rasite žemėlapyje. Dalį jų surasti pavyks tik išsiaiškinus organizatorių parengtas užuominas.
  • Organizatoriai tikina, kad gegužės 25 d. varžybų dalyviai  pamatys Anykščiuose FLAMINGUS, kad renginio dieną net obelys užderės, ir kad tikrai teks padirbėti prie  mandrų puodų…
  • Kiekvienas dalyvis, jau yra laimėtojas – po finišo visi bus apdovanoti net iki 100% nuolaidų siekiančiu paketu beveik visoms Anykščių krašto pramogoms.

„Nykštietiškas Triatlonas“ vyks jau 9-ą kartą. Renginys kasmet keičia savo lokaciją, kad dalyviai kaskart patirtų naujų įspūdžių. Šiemet lenktynių dalyvius savo teritorijoje priglaus kaimo turizmo sodyba „Esina“. Startavę prie vaizdingo Rubikių ežero, dalyviai finišą pasieks jau Anykščiuose, kur jų lauks daug staigmenų. Suskubkite registruotis www.nuotykiulenktynes.lt – registracija baigiasi jau šį penktadienį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button