Į netradicinę pamoką apie privalomąjį sveikatos draudimą susirinko didelis būrys Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos vyriausiųjų klasių mokinių.

Apdovanojimai jau įteikti visiems viktorinos laimėtojams

Šią savaitę baigti įteikti Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) prizai, skirti mokiniams, tapusiems 2015 m. viktorinos apie privalomąjį sveikatos draudimą laimėtojais. Paskutinieji Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotojos Almos Čiplienės padėkos raštai ir paskatinamieji prizai nukeliavo į Rokiškį ir Paįstrį, esantį Panevėžio rajone. Juos gavo Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos II kl. mokinė Ugnė Kolosovaitė ir Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos I kl. mokinys Ernas Erlikas. Praėjusią savaitę taip pat apdovanoti 4 Utenos rajono Užpalių gimnazijos II kl. gimnazistai.

Iš viso Panevėžio TLK šįmet apdovanojo 10 viktorinos nugalėtojų ir 19 paskatinamųjų prizų laimėtojų iš Panevėžio miesto ir rajono, Utenos rajono ir Rokiškio miesto. Viktorinoje apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD) dalyvavo beveik 200 mokinių iš 19 mokyklų.

Apdovanotieji rokiškėnė ir paįstrietis, kaip dar 27 kiti viktorinos apie PSD dalyviai, teisingiausiai atsakė į viktorinos klausimus (surinko 28 taškus iš 30 galimų) ir greičiausiai atsiuntė atsakymus ligonių kasai.

Į mokyklas Panevėžio TLK atstovai vyko ne tik įteikti prizų laimėtojams – jie pravedė laimėtojų klasės draugams netradicinę pamoką apie PSD: paaiškino, ką apie PSD ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimą bei apmokėjimą svarbu žinoti kiekvienam, kokiais principais apskritai paremtas PSD Lietuvoje, informavo, kaip nereikėtų elgtis, kad netektų atlyginti žalos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui ir kt., suteikė progą visiems netradicinės pamokos dalyviams atsakyti į užduotus klausimus ir taip pat laimėti prizų.

Gimnazistų buvo klausiama, keliose šalyse žmogus privalo mokėti PSD įmokas, kur pirmiausia pacientas turėtų kreiptis, jei negavo išsamios informacijos iš gydančio gydytojo ar skyriaus vedėjo, kiek Panevėžio TLK vidutiniškai per metus kainavo 1 paciento gydymas ligoninėje, kaip kitaip vadinami Lietuvos Respublikos piliečiai ir užsieniečiai, nuolat gyvenantys Lietuvoje ir turintys prievolę mokėti PSD įmokas, kiek procentų Lietuvos gyventojų yra draudžiami PSD valstybės lėšomis ir kt. Pastarieji du klausimai pakišo koją didžiajai daliai viktorinos laimėtojų.

Žiniomis ir noru suprasti PSD sistemą bei kitus su sveikatos priežiūra susijusius dalykus išsiskyrė Rokiškio gimnazistai. Jie ne tik atidžiai klausėsi pamokos vedėjų, bet ir nuoširdžiai aiškinosi nežinomus dalykus, bandė prisiminti tai, su kuo patys yra susidūrę, pasitardami gana teisingai atsakinėjo į užduotus klausimus ir dėkojo svečiams už naudingą pamoką.

Panevėžio TLK dėkoja visiems viktorinos dalyviams ir tikisi, kad joje įgytos žinios mokiniams padės geriau suprasti sveikatos priežiūros ir PSD sistemą, nes viktorinos tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių dėmesį į PSD, prevencijos programas, sveikatą, sveiką gyvenseną, skatinti domėjimąsi ligonių kasų veikla, sveikatos priežiūros aktualijomis. Teisingi viktorinos atsakymai skelbiami interneto svetainėje www.panevėziotlk.lt, naujienų skiltyje.

Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: