Apdovanoti G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatai

Šiandien Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas dalyvavo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalių „Tarnaukite Lietuvai“ teikimo šventėje. Prieš renginį su Seimo nariais bei medalio laureatais ir svečiais meras padėjo gėlių ant rašytojos, publicistės, visuomenės veikėjos kapo Panevėžyje.

Jau penktą kartą J. Miltinio dramos teatre organizuojamoje šventėje įteikti apdovanojimai už darbą valstybės labui ir gerovei, pozityvių idėjų, brandinančių visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą, sklaidą ir įgyvendinimą.

„Filantropinė veikla, jaunų žmonių rėmimas, savanorystė, pilietiškumo skatinimas, visuomeniškai aktuali publicistika – už šiuos darbus šiandien pagerbiame puikius ir savo veiklai atsidavusius žmones. Man teko garbė padėkoti laureatams, kurių veikla yra pilietinės visuomenės, stiprėjančio bendruomeniškumo pavyzdys. Nė kiek neperdėdamas sakau: tai aiškus indikatorius, kad mūsų šalis ir visuomenė eina teisingu keliu. Ačiū Jums už tai“, – sveikindamas susirinkusiuosius sakė meras R. Račkauskas.

Seimo Pirmininkė, sveikindama penktą kartą organizuojamo tradicinio renginio dalyvius, pabrėžė, kad „Gabrielė Petkevičaitė-Bitė – viena iš pirmųjų ir ryškiausių besikuriančios lietuviškos visuomenės veikėjų, publicistė, lietuviškų laikraščių bendradarbė, rašytoja, pedagogė, filantropė. Visas jos gyvenimas ir veikla yra atsidavimo visuomenei ir kultūrai bei ištikimos tarnystės žmogui pavyzdys. Ambicinga, drąsi, įžvalgi, savo mintimis ir veiksmais neretai pralenkusi laiką“.

2016 m. medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ apdovanota 16 laureatų. Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą – Diana Bieliauskaitė-Vidutienė (Vašingtono lietuvių bendruomenės pirmininkė); dr. Česlovas Vytautas Karbauskis (agronomas, kultūros mecenatas); Giedrius Kuprevičius (kompozitorius, pedagogas, varpininkas, publicistas, eseistas, kultūros veikėjas, filantropas); Edrund Olaisen (Norvegijos ir Lietuvos Rotary klubų bendradarbiavimo komiteto pirmininkė). Už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje – Vincentas Aleknavičius (Panevėžio zanavykų klubo vadovas); Kazys Alminas (Lietuvos Nepriklausomybės gynimo Sausio 13-osios brolijos Šiaulių skyriaus pirmininkas, Šv. Kazimiero ordino Šiaulių apskrities komtūras, buvęs Šiaulių universiteto dėstytojas); Gintautas Kazlauskas (Druskininkų tremties ir rezistencijos muziejaus vadovas); Rimantė Irena Norvaišienė (1919–1920 m. Lietuvos savanorių kapų Rokiškio bendrijos pirmininkė). Už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą – Vytautas Baliūnas (buvęs Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos direktorius); Algirdas Dauknys (kunigas, Berčiūnų Lietuvos kankinių bažnyčios rektorius); tautodailininkas Juozas Meškuotis; JAV ir Lietuvos žurnalistas, Vytauto Didžiojo universiteto lektorius Romas Sakadolskis (1947–2016). Už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes – Audrys Antanaitis (internetinio portalo Alkas.lt redaktorius, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko pavaduotojas); dr. Mykolas Jurgis Drunga (žurnalistas, filosofas, vertėjas, visuomenės veikėjas, Vytauto Didžiojo universiteto Viešosios komunikacijos katedros docentas, Lietuvių išeivijos instituto mokslo darbuotojas); Edmundas Gedgaudas (muzikologas, pianistas, monografijų autorius, eseistas, kultūrologas, fotografas, Lietuvos kompozitorių sąjungos narys); Virginija Januševičienė (žurnalistė, kultūros renginių vedėja, G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė).


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: