Apdovanoti labiausiai nusipelnę Panevėžio ligoninės medikai (nuotraukos)

Balandžio 27 d. Respublikinės Panevėžio ligoninės Posėdžių salėje vyko Medicinos darbuotojų dienos minėjimas. Deja, pandemijos laikas ir šiuo metu esančio karantino apribojimai neleido plačiau paminėti šios šventės, tad ją pravedėme laikydamiesi būtinųjų saugumo reikalavimų.

Šventė prasidėjo anksti – jau 8.00 val. Panevėžio Katedroje Panevėžio vyskupas Jo Ekscelencija Linas Vodopjanovas OFM aukojo Šv. Mišias už ligoninės darbuotojus, ligonius, visus kenčiančius. Šios Šv. Mišios buvo transliuojamos ligoninės Facebook paskyroje, tad bendroje maldoje galėjo dalyvauti visi norintys.

Renginys Posėdžių salėje prasidėjo LR SAM ministro Arūno Dulkio video sveikinimu medikams: „Brangūs Lietuvos medicinos darbuotojai, sveikinu Jus profesinės dienos proga. Labai vertinu kiekvieno iš Jūsų indėlį į sveikatos apsaugos sistemą, ypač pastaraisiais metais. Iš tikrųjų – nėra mato, kuriuo Jūsų indėlis galėtų būti išmatuojamas – galbūt galima būtų skaičiuoti valandomis, dienomis ar mėnesiais, tačiau laikas šiuo metu eina kiek kitaip, nei anksčiau. Galima būtų skaičiuoti žmonių viltimis, tikėjimu ar pagarba Jūsų kasdieniniam darbui. Šiandien Jūsų darbas tampa veikiau sąžinės, kantrybės ar atvirumo, o ne tik garbės reikalu. Ar pastebėjote, kad tai, kas buvo prieš metus netikėta ir gąsdino, šiandien jau tapo kone kasdienybe. Nesakau, kad neliko nerimo, baimės, nežinomybės, nėra lengva ta kasdienybė, tačiau tai – naujoji realybė, kurioje gyvename ir, panašu, dar reikės laiko, kol viskas daugiau ar mažiau stos į vietas. Ši naujoji realybė mums dovanojo paradoksą – buvome priversti užsidėti kaukes, tarsi paslėpti savo išorinius bruožus, tačiau, iš tiesų, atidengėme mūsų tikruosius veidus. V. Hugo yra pasakęs, kad „kančia ir darbas yra du tikri žmogaus veidai“. Šiandien prasidėjo dar viena diena, gyvenimas tęsiasi. Aš džiaugiuosi, kad Jūs esate šio gyvenimo dalis. Būkite sveiki, su Jūsų diena!“.

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas, sveikindamas susirinkusius medicinos darbuotojus, pažymėjo, kad praėję dveji metai mums visiems buvo labai skirtingi. „Jei anksčiau gyvenimas tekėjo kaip mūsų senasis Nevėžis – lėtai, užtikrintai, senąja vaga, mažai kas keitėsi, galėjome prognozuoti, planuoti, tai, deja, šiuo metu viskas apsivertė kitaip. Mielieji, šiandien Jums visiems ir kiekvienam atskirai noriu labai nuoširdžiai padėkoti už Jūsų darbą, už Jūsų pastangas. Jūs visi – nuostabi komanda, su kuria galėčiau eiti į bet kokį mūšį. Mes visi kartu atlaikėme sunkiausius šios pandemijos laikotarpius. Šiose sunkiose situacijose svarbiausia yra neprarasti stiprybės, optimizmo, nes sunkios dienos ateina ir praeina. Šią dieną noriu Jums, Jūsų šeimoms  palinkėti stiprybės, gerumo ir, svarbiausia, vidinės ramybės“, – kalbėjo direktorius A. Skorupskas.

Labai džiugu, kad Respublikinės Panevėžio ligoninės medicinos darbuotojų bendruomenė sulaukė ir didžiulio Panevėžio dvasininkijos dėmesio – be Šv. Mišių aukos, Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM atsiuntė medikams sveikinimo laišką, kuriame buvo sakoma: „< > medicinos darbuotojo pašaukimas – visomis išgalėmis stengtis padėti ligoniams, kenčiantiems nuo įvairiausių ligų. Pagalbos vieni kitiems kelyje esame susivieniję visi – ir ligoniai, ir savanoriai, ir medikai, ir dvasininkai. Mūsų, dvasininkų, misija – kiekvieną nuskaidrinti, įkvėpti viltį, sustiprinti ligonius ir gydytojus, artimuosius ir draugus… Nuoširdžiai sveikinu Jus medicinos darbuotojų dienos proga, linkiu Jums sveikatos, stiprybės, nuoširdaus tikėjimo, kad geriausia parama kenčiant ligoje – nuolatinis dalijimasis meile, gerumu, atjauta. Dėkoju už sklidinas gerumo Jūsų širdis, nuolankumą ir pagalbą ligoniams, visur ir visada telydi Jus Dievo malonė ir palaima“.

Šį renginį savo dėmesiu pagerbė ir vyskupas Jonas Kauneckas, kuris sveikino medicinos darbuotojus, linkėdamas jiems stiprybės, sveikatos, kantrybės ir pasiaukojimo. Vyskupas dovanojo ligoninės bendruomenei savo knygelių „Tu – genijus“.

Medicinos darbuotojų dienos proga buvo prisiminti medikai, kurių šiandien mūsų tarpe jau nėra. Jie buvo pagerbti Tylos minute, o prie sovietų nukankintų Panevėžio ligoninės medikų paminklo ir kapo buvo padėtos gėlės ir uždegtos atminimo žvakės.

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas geriausiems ligoninės darbuotojams įteikė apdovanojimus. LR SAM ministro pasirašytus Padėkos raštus gavo 14 ligoninės medikų, o Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus Padėkos raštais buvo apdovanoti 92 ligoninės darbuotojai.

Na, ir šio renginio kulminacija – Respublikinės Panevėžio ligoninės bendruomenės Garbės vardo suteikimo ir apdovanojimo Garbės ženklu ceremonija, kuomet penkiems ligoninės darbuotojams, išdirbusiems Respublikinėje Panevėžio ligoninėje 50 ir daugiau metų, buvo įteikti šie garbingi apdovanojimai. Šiuos apdovanojimus gavo: Rūta Pocevičienė, LOR gydytoja, Petras Jurgis Knizikevičius, gydytojas akušeris – ginekologas, Lyta Zofija Puodžiūnienė, Ortopedijos – traumatologijos I skyriaus vyr. slaugytoja, Dalė Barbuškienė, Konsultacijų poliklinikos bendrosios praktikos slaugytoja, Vitalija Ona Sanvaitienė, Radiologijos skyriaus technologė. Visos Respublikinės Panevėžio ligoninės bendruomenės vardu nuoširdžiausiai sveikiname Jus, mielieji, linkime stiprios sveikatos ir visokeriopos sėkmės Jūsų darbuose ir asmeniniame gyvenime!

Šios šventės pabaigą vainikavo Panevėžio Muzikinio teatro direktoriaus Nerijaus Jakštonio video  sveikinimas: „… Brangūs Respublikinės Panevėžio ligoninės medicinos darbuotojai, nuoširdžiai dėkoju Jums už Jūsų pasiaukojimą vardan kiekvieno iš mūsų sveikatos ir gyvybės. Medicinos darbuotojų dieną, nesibaigiančios pandemijos kontekste, siunčiu Jums pirmą kartą panevėžiečių įrašytą ir viešinamą garsiausio Lietuvos menininko M. K. Čiurlionio sukurto styginių kvarteto šviesiausią fragmentą. Sugretinę šio genijaus muziką ir tapybą, šį muzikinį sveikinimą pavadinome „Saulės sonata“ Su švente!“

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: