Apie darbą ligonių kasoje abiturientams pasakojo jauniausi specialistai

Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (Panevėžio TLK) vakar apsilankė šio miesto Juozo Miltinio gimnazijos abiturientai su karjeros planavimo mokytoja Giedre Valaitiene. Trečius metus pagal Panevėžio miesto savivaldybės inicijuotą jaunimo profesinio orientavimo projektą su ligonių kasos specialistais rengiamuose susitikimuose dalyvaujantys šios gimnazijos vyriausieji mokiniai siekia įgyti žinių apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistemą, jos principus, draudimo galimybes, taip pat į ligonių kasą atvyksta susipažinti su jos veikla, specialistais, išgirsti apie profesijas, reikalingas įstaigai.

Abiturientams pasakota, kaip ligonių kasos veikia, kaip apmokamos gyventojų sveikatos priežiūros paslaugos, dėl ko PSD sistemoje svarbu išlaikyti visuotinumo ir solidarumo principus, taip pat pristatytos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto pajamos, išlaidų sritys, ligonių kasų teikiamos administracinės paslaugos, Panevėžio TLK struktūra, darbuotojai.

Šią informaciją pateikusi Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė, Panevėžio TLK dirbanti daugiau kaip 20 metų, prisiminė, kaip iš pradžių įstaigoje dirbo vos 5 darbuotojai, o dabar jos veikla išsiplėtusi per dvi apskritis, atstovų turima 12-oje savivaldybių.

Trys jauniausi, vėliausiai įstaigoje įsidarbinę specialistai – teisininkas, buhalterė ir informatikos specialistas – papasakojo apie savo darbo specifiką, patirtį ir iššūkius atstovaujant valstybės įstaigai, prisiminė, kaip ir kodėl šią įstaigą pasirinko.

Administravimo skyriaus vyresnysis specialistas Marius Budreika pažymėjo, kad jaunam specialistui, tik ką baigusiam studijas ir neturinčiam darbo patirties, ne atlyginimas turėtų būti svarbiausias kriterijus, o galimybės tos patirties įgyti. Kai jos turi ir gali atskleisti savo sugebėjimus, atlyginimas užsitarnaujamas.

Abiturientai supažindinti su valstybės lėšomis draudžiamų asmenų kategorijomis, PSD nepertraukiamumo svarba ir įmokomis, sveikatos draudimo tvarka, mokinių ir studentų PSD detalėmis ir pan. Mokiniai įspėti, kad jiems neužilgo reikės patiems pradėti rūpintis savo PSD, aiškinta, kaip nesielgti, kad nesusidarytų žala PSDF biudžetui. Taip pat pasakota apie Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) svarbą keliaujant po kitas Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalis, paaiškinta, kada ši kortelė galioja, o kada naudojimasis ja gali pridaryti nenumatytų rūpesčių.

Pasiklausę aktualios informacijos, svečiai mielai sutiko pasitikrinti savo žinias apie sveikatos draudimą, ligonių kasų veiklą, pasvarstyti ir spėti, kiek kainuotų vienokios ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos asmenims, neapsidraudusiems PSD.

 Juozo Miltinio mokyklos gimnazistai gerai įsiminė PSDF ir Panevėžio TLK biudžeto dydį, įstaigos darbuotojų skaičių, vardijo savivaldybes, aptarnaujamas Panevėžio TLK, šalis, kuriose galima pasinaudoti ESDK, kai prireikia būtinosios medicinos pagalbos išvykus iš Lietuvos, prevencines programas, apmokamas ligonių kasų lėšomis, taip pat žinojo, kokio dydžio PSD įmoką šiuo metu moka savarankiškai šias įmokas mokantys Lietuvos gyventojai, dirbantys su verslo liudijimais ar pan.

Po viktorinos Panevėžio TLK atstovams svečiai uždavė klausimų dėl studijų Anglijoje, sveikatos draudimo nutraukus studijas ir kt.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: