Apie istoriją ir ne tik. Elektroninės knygos

Su LIBIS skaitytojo pažymėjimu portale iBibliotekawww.ibiblioteka.lt galite skolintis ir skaityti elektronines knygas 14 kalendorinių dienų. Vienu metu galite skaityti 2 elektronines knygas, o naudojimosi jomis laikotarpį galite prasitęsti du kartus po 14 dienų, jeigu jos nėra rezervuotos kito skaitytojo.

Jei nepavyksta prisijungti, visada galite kreiptis klausk@pavb.lt

Elektroninės knygos tinka jaunimui, nepaleidžiančiam iš rankų mobiliųjų telefonų. Galėsite skaityti autobuse ar po medžiu. Vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems susilpnėjusį regėjimą, tai tikra panacėja, nes visada galite pasididinti šriftą iki norimo dydžio.

Istorinė grožinė literatūra

Nuo memuarų iki grožinių romanų – istorinė grožinė literatūra leidžia mums keliauti per įvykius, pažvelgti į žymių asmenybių (menininkų, politikų, visuomenės veikėjų) gyvenimus. Šios knygos nukelia mus į kitą vietą ir laiką, suteikia mums galimybę bendrauti su tikrais ir įsivaizduojamais žmonėmis, su kuriais niekada nesusitiktume realybėje.

Baimė : Trumpas Baltuosiuose rūmuose / Bob Woodward. – Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, 2019. – 479 p. Autorius knygoje cituoja dešimtis slapta gautų artimiausios prezidento aplinkos žmonių liudijimų, šimtus valandų interviu, asmeninių dienoraščių įrašų bei įvairių dokumentų.

Meilė ir gerumas / Jo Šventenybė Dalai Lama ir Jeffrey Hopkins. – Vilnius : Alma littera, 2014. – 197 p. Ši nesudėtinga ir įžvalgi knyga padės mums atverti savo širdį ir protą beribei meilei, kuri keičia mūsų santykius su kitais ir suteikia mums išminties ir sąmoningumo.

Nesustabdomas : ko galime pasiekti tikėdami. Tikra istorija / Nick Vujicic. – Vilnius : Alma littera, 2016. – 260 p. Nikas gimė be rankų ir be kojų, bet nepasidavė; fiziniai trūkumai netrukdo jam patirti nuostabių nuotykių, puoselėti prasmingos, pasitenkinimą teikiančios karjeros ir kurti meilės kupinų santykių. Nikas įveikė išbandymus ir sunkumus tikėdamas, kad jis buvo sukurtas unikaliam, konkrečiam tikslui, o jo gyvenimas turi vertę ir yra dovana žmonijai.

Kleopatra : gyvenimo istorija / Stacy Schiff. – [Kaunas : Kitos knygosVilnius] : Knygius, 2012. – 357  p. Prieš mus iškyla aniems laikams labai moderni, egzaltuota, išsilavinusi, keletą kalbų mokanti aukštuomenės dama, stipri ir charizmatiška politikė, gyva ir nuoširdi, mylėti ir atjausti mokanti moteris.

Įkvėpti tylą : memuarai / Paul Kalanithi. – Vilnius : „Baltų lankų” leidyba, 2016. – 174 p. Tai atviras ir nuoširdus pasakojimas apie susitaikymą su žmogaus mirtingumu, daktaro ir paciento santykius, pasiryžimą dirbti net mirštant ir begalinę meilę gyvenimui.

Princesė. Atskleistos paslaptys : Saudo Arabijos princesė intriguojančiai pasakoja apie nelengvą kovą už moterų laisvę/ Jean Sasson. – Vilnius : Alma littera, 2017. – 298 p.

Pabėgimas iš Lagerio Nr. 14 : Šiaurės Korėjos lageryje gimusio, augusio ir iš ten pabėgusio Šino Dong-hyuko istorija / Blaine Harden. – Vilnius : Eugrimas, 2013. – 220 p. Tikrais faktais grindžiamas kraupus Šino pasakojimas atveria šokiruojančią tiesą, ką iš tiesų tenka išgyventi keliems šimtams tūkstančių savo šalyje nekaltai kalinamų ir terorizuojamų šiaurės korėjiečių.

Gyvenimo aktualijos rimtai ir per humoro prizmę

Algimantas Čekuolis, Juozas Erlickas, Herbjørg Wassmo – tokie autoriai, kurių nereikia pristatyti. Kiekviena jų nauja knyga nudžiugina geros literatūros mėgėjus. Be abejonės, visi girdėjo apie A. Tapino „Vilko valandą“, tačiau būtinai perskaitykite  ir „Homo Deus : glausta rytojaus istorija“,  ir „Karo veidas nemoteriškas“ (rašytoja Svetlana Aleksijevič – Nobelio premijos laureatė), ir nuostabiai gražią sakmę apie senosios Lietuvos žmones – Romo Treinio romaną „Dziedas“.

Dinos testamentas / Herbjørg Wassmo. – Vilnius : Alma littera, 2019. – 469 p.
Naujausias kūrinys, kuriame gausu psichologinių įžvalgų, gyvenimo tragizmo, žmogaus stiprybės išsigydyti žaizdas ir prigimtinio troškimo atrasti savojo likimo prasmę.

Ar gali būti, kad ir mes gyvename mūsų laikais? / Juozas Erlickas. – Vilnius : Tyto alba, 2017. – 543 p.
Pasitelkęs absurdo poetiką ir graudžią ironiją, autorius žvelgia į iškilius ir varganus mūsų gyvenimo reiškinius, istorines, socialines, politines, kultūrines aktualijas.

Iš ko šaiposi pasaulis / Algimantas Čekuolis. – Vilnius : Alma littera, 2015. – 268 p.
Knyga apie tai, kas iš tikro vyksta gyvenime, – ir ypač apie keistus ir net juokingus, bet tikroviškus dalykus.

Atpildas : romanas / Jodi Picoult. – Vilnius : Alma littera, 2015. – 468  p.
Knygoje – keturių žmonių likimai, Amerika, Vokietija ir Lenkija, ir įvykiai, kurie sujungs mūsų dienas ir per Antrąjį pasaulinį karą žydų tautai tekusius išbandymus.

Vilko valanda : fantastinis romanas / Andrius Tapinas. – Vilnius : Alma littera, 2013. – 532 p.
Kas būtų buvę, jeigu XX a. pradžioje Vilnius būtų ištrūkęs iš Rusijos imperijos gniaužtų ir tapęs laisvuoju Aljanso miestu – progreso, mokslo ir mistikos centru?..

Homo Deus : glausta rytojaus istorija / Yuval Noah Harari. – Vilnius : Kitos knygos, 2018. – 390 p.
Knyga šokiruos. Skaityti bus smagu. Bet svarbiausia – knyga pakvies mąstyti taip, kaip dar nemąstėte.

Visos dingusios / Megan Miranda. – Vilnius : Kitos knygos, 2017. – 349 p.
Amerikiečių rašytoja veda mus tamsiais nuošaliais takais, o kai jau manome einantys pažįstamu keliu, pasirodo: viskas visai kitaip. Autorė tikrai moka priblokšti.

Karo veidas nemoteriškas / Svetlana Aleksijevič. – Vilnius : Alma littera, 2017. – 307 p.
Knyga apie moteris Antrajame pasauliniame kare, tai ne karo, o jausmų istorija.

Laimėti neužtenka / Šarūnas Jasikevičius. – Vilnius : Eugrimas, 2015. – 205 p.
Autobiografinė Š. Jasikevičiaus knyga – tai trumpas, bet gilus žvilgsnis į išskirtinius šio talentingo sportininko gyvenimo ir karjeros epizodus.

Dziedas / Romas Treinys. – Vilnius : Tyto alba, 2018. – 342 p.
Romanas, stiprus kaip dzūkiškos smėlynų pušies šaknys, deginantis kaip škotiškas viskis, pilnas istorijų apie susipynusius lietuvių, žydų, lenkų ir škotų likimus. Apie tai, iš kur mes esame kilę, apie mūsų stiprybę vienybėje, apie neužmirštamus senosios Lietuvos žmones.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: