Lietuvos naujienosSveikata

Apie karščio žalą žmogaus sveikatai…

Kiekvieną vasaros sezoną pradedama diskutuoti apie karščio pavojų žmogaus sveikatai. Gydytojai dalina patarimus, kurie padeda sumažinti šilumos bei saulės spindulių daroma įtaką žmogui, prekybininkai siūlo labai daug įvairios įrangos, kuri palengvina kasdienybę per didelius karščius, pavyzdžiui, dažnai perkami oro vėsintuvai.

Nors diskutuojama labai daug, tačiau dažnas vistiek ignoruoja didelius karščius ir dienas leidžia prie vandens. Tokiu atveju rimtai įšilęs grįžta namo, kuriame taip pat tvanku kaip ir lauke, o gal net ir dar labiau. Gydytojai akcentuoja, kad didelis karštis gali būti ir yra labai kenksmingas žmogaus sveikatai. Svarbu apsirūpinti reikalingomis vėsinimo priemonėmis. Galbūt tai padaryti Jus paskatins žinojimas, kaip karštis veikia mūsų kūną?

  • Ne visi žino, tačiau nepratusiam organizmui didelė kaitra gali prisidėti prie sulėtėjusios medžiagos apykaitos. Žinoma, taip nenutiks dėl poros kaitrių savaičių, tačiau persikrausčius gyventi ten, kur saulė nuolatos labai kaitri – organizmui gali būti sunku “susigyventi” su naujomis klimato sąlygomis.
  • Oro vėsintuvai padeda išvengti galvos skausmų, kuriuos sukelia kaitra. Dažnas tikina, kad per didelius karščius suaktyvėja migrena. Tokiu atveju rekomenduojame ant galvos dėti vėsiu vandeniu sušlapintus rankšluosčius.
  • Žinoma, kaitri saulė kenkia ir odai. Daugelis lietuvių karštomis dienomis keliauja prie ežerų ir degina baltą oda prieš UV spindulius, nenaudoja apsaugančių kremų. Deja, rezultatas gali būti vėžys. Ypač tokiu atveju, kai Jūsų oda yra jautri, turite daug apgamų ir panašiai.
  • Didelis kaitra papildomai apkrauna žmogaus organizmą, širdutei sunku atlikti jai paskirtą darbą, žmogus kur kas sunkiau kvėpuoja. Dažniausiai su šiais simptomai susiduria tie žmonės, kurie turi viršsvorio. Jiems nereikia fiziškai judėti, kad širdis gautų papildomą apkrovą. Tokiu atveju oro vėsintuvas tiek namuose, tiek darbo vietoje – būtinas.
  • Dar viena dažna problema – dehidratacija. Tikrai ne visi turi įprotį gerti daug vandens, juolab, ne visi supranta – koks vanduo svarbus mūsų organizmui. Per mažas vandens kiekis organizme dažniausiai išsiduoda per galvos skausmus, svaigimą, kai darosi sunku kvėpuoti, širdutė aktyviai plaka ir panašiai. Dažnai neužtenka išgerti daugiau vandens, tenka kreiptis į medikus, kad jie sulašintų lašelinę.

Akivaizdu, kad didelė kaitra gali sukelti daug neigiamų poveikių Jūsų kūnui. Pasirūpinus tinkama vėdinimo sistema – pavyks ne tik to išvengti, tačiau ir gerai jaustis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button