Apie teises, pareigas, nusižengimus, atsakomybę

„Neįmanoma suversti savo atsakomybės kažkam kitam, ji visada grįžta tam, kam iš tikrųjų priklauso.“

Airių rašytojas ir dramaturgas Oscar Wilde

Spalio mėnesį Panevėžio ,,Vilties“ progimnazijoje  5-7 klasėse vyko klasių valandėlės, skirtos nusikalstamumo prevencijai.

Tikslas – suteikti mokiniams žinių, ugdyti vertybines nuostatas, sąmoningumą,  teisinę savimonę, atsakomybę už savo elgesį, užkirsti kelią socialinės rizikos veiksniams, netoleruoti patyčių.

5-6 -ose klasėse vyko klasių valandėlės: ,,Mokykla be drausmės ir taisyklių-  malūnas be vandens“,   ,,Kiekvienas vaikas yra draugiškas. Aš tarp draugų. Priešnuodis patyčioms”.

Valandėlių metu mokiniai kartu su socialine pedagoge diskutavo apie drausmę, nustatytos tvarkos, taisyklių progimnazijoje laikymąsi, priemones, kuriomis siekiama užtikrinti tvarką, būdus, kaip paskatinti vaiką, kad jis gerai elgtųsi bei kas nutinka, kai nesilaikoma drausmės, drausmės, elgesio  taisyklių.

  Mokiniai sprendė kryžiažodžius, atliko grupines užduotis, atsakinėjo į klausimus apie draugus ir draugiškumą, skaitė pamokančias istorijas ir pritarė išsakytai minčiai, kad blogi poelgiai tampa įpročiais, įpročiai – charakteriu, ko pasekoje susiformuoja ydos.

7-ose klasėse Panevėžio apskrities Vyriausiojo Policijos komisariato,  Panevėžio miesto ir rajono PK Viešosios policijos skyriaus bendruomenės pareigūnės- D. Šarkauskienė, L. Keblienė,                 R. Gustaitienė vedė klasių valandėles ,, Apie paauglių teisinę atsakomybę, nepilnamečių daromus pažeidimus, pareigos suvokimą“.

Valandėlių metu pareigūnės aiškino  apie teises, pareigas, atsakomybę, vyraujančius nepilnamečių teisės pažeidimus Lietuvoje: psichoaktyvių medžiagų (elektroninių cigarečių rūkymą, alkoholio vartojimą) turėjimą ir vartojimą,  tyčinį turto sugadinimą, vagystes, apie paauglių, vairuojančių transporto priemones, nelaimingų eismo įvykių priežastis, pasekmes. Pateikė naudingų patarimų, kaip išvengti nusižengimų, ką daryti, kokia  taikomą atsakomybė už paauglių padarytus teisinius nusižengimus pagal administracinių nusižengimų (ANK),baudžiamo nusižengimo kodeksą  (BNK).

Mokiniai galėjo pasitikrinti žinias virtualiai atsakinėdami į pareigūnių pateiktus klausimus apie teismo paskirtas auklėjamojo  poveikio priemones už nepilnamečių padarytus nusikaltimus, kt.

Pabaigoje pareigūnės palinkėjo laikytis LR Konstitucijos ir įstatymų, jiems nenusižengti, nepažeisti kitų žmonių teisių ir laisvių, vykdyti savo pareigas.

Panevėžio ,,Vilties“ progimnazijos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: