Apie tikrąsias Lietuvos žvaigždes su D. Kutraite bibliotekoje

Gegužės 11 d. Viešoji biblioteka (Kniaudiškių g. 34) pakvietė panevėžiečius, kad jie iš pirmų lūpų išgirstų įdomių faktų, negirdėtų istorijų apie iškilias mūsų valstybės asmenybes. Apie jas papasakoti atvyko visiems gerai žinoma viešnia – Dalia Kutraitė. Šios moters veiklos sritys labai plačios – žurnalistika, autorinių pokalbių laidų vedimas, rašymas, viešieji ryšiai, komunikacijos konsultavimas, pedagoginis darbas, politinė bei visuomeninė veikla.

Ji pirmoji sulaužė oficialaus bendravimo televizijos eteryje tradiciją, savitai ir neįprastai tiems laikams ieškodama laimės ir išminties įvairių likimų žmonių gyvenimuose. Ypač didelio populiarumo sulaukė laida „Dalia Kutraitė kalbina…“, kurios pagrindu 2015 m. parengta ir išleista knyga ,,Dalia Kutraitė kalbina. Žvaigždžių karai tęsiasi“, kurią autorė vadina didžiausiu turtu. „Namie niekas manęs nebeklauso, net ir šuo, tad labai džiugiu, kad galiu pasidalyti savo nuveiktais darbais su jumis“, – šmaikštavo D. Kutraitė.

„Savo laidoje pakalbinau netoli 100 skirtingų pažiūrų, likimų, profesijų ir kartų personažų. Trisdešimt trys pokalbiai tapo mano knygos pagrindu. Išėjo marga 1998-1999 m. laikotarpio visuomenės nuomonių bei nuotaikų dėlionė, gyvosios istorijos vadovėlis, atsiskleidžiantis svarbų istorijos tarpsnį – pirmąjį nepriklausomybės dešimtmetį. Pokalbius papildžiau šiomis dienomis rašytomis pastabomis, primindama, kaip susiklostė mano herojų likimai“, – pasakojo viešnia.

Kalbėdama knygos herojų lūpomis, dalindamasi savo įžvalgomis D. Kutraitė atskleidė prieš 25-erius metus pokalbių su to meto prezidentais, dvasininkais, filosofais, gydytojais, populiariais estrados dainininkais, aktoriais, kompozitoriais, nuotrupas. Čia ir šviesios atminties kardinolas Vincentas Sladkevičius, ir grafas Alfredas Tiškevičius, ir estrados žvaigždės Birutė Dambrauskaitė, Stasys Povilaitis, ir politikai – Algirdas Brazauskas, Vytautas Landsbergis, mikrochirurgas Kęstutis Vitkus, gydytojas Kazys Bobelis, alpinistas Vladas Vitkauskas ir kiti.

Knyga neįprasta – beveik visi puslapiai tarsi ranka išmarginti. D. Kutraitė tvirtino, kad tai padaryta tyčia. „Visų pirma, norėjau išaukštint popierinę knygą, pabrėždama vieną ženklų jos privalumą. Pastarąją, priešingai nei elektroninę, galima braukyti, pasižymėti svarbiausias mintis. Taip pat norėjau paryškinti, atkreipti dėmesį į išakytas savo herojų „auksines mintis“. Na ir trečioji priežastis – noras būti madinga, savita. Tad verčiau braukykime knygas, kad vėliau nereikėtų braukyti gyvenimo!“ – tvirtino autorė.

D. Kutraitė teigė, jog norint kad pašnekesys būtų įdomus, tereikia teisingai paklausti. „Pavyzdžiui, klausimas užduotas R. Adomaičiui – ar iš balos tas gražumas? K. Bobeliui – Bobelinis paraks nebyra? E. Gudavičiui – kur dėti 99 procentus nereikalingų žinių? E. Kaniavai – kaip įveikti tą „R“, maestro? V. Landsbergiui – jūs provokuojate kovas, profesoriau? R. Ozolui – ko išmokote politikoje, gerb. filosofe? V. Šerėnui – po kiek humoras, bratka?“.

Už galimybę pabendrauti su D. Kutraite dėkojame leidyklos UAB „Alma Littera sprendimai“ atstovei Liudai Seniutinai.


Indrė Lašinytė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: