Pradžia Komentarai Apie Valstybės šimtmečio šventę Panevėžyje ir augantį bendruomeniškumą

Apie Valstybės šimtmečio šventę Panevėžyje ir augantį bendruomeniškumą

0

Apie Valstybės šimtmečio šventę Panevėžyje ir augantį bendruomeniškumą – pokalbis su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku.

2018 m. minėsime Lietuvos valstybės šimtmetį. Kaip šią šventę pasitiks Panevėžys?

Neeilinė proga Lietuvai Panevėžyje bus minima tikrai išskirtinai ne tik mūsų miesto, bet ir valstybės kontekste.

Panevėžys šimtmetį pasitiks su gėle. Tokią Valstybės 100-mečio minėjimo temą pasiūlė Dailės galerija, prie iniciatyvos aktyviai prisijungė Savivaldybė. Kitais metais didžiosios valstybės šventės mūsų mieste puošis gėlių žiedais. Kviečiame prisijungti bendruomenes, įmones, įstaigas, nevyriausybines ir kitas organizacijas, pavienius žmones. Ateinančiais metais žiedais puoškime savo aplinką ir taip visi sukurkime unikalią šventę ir reginį sau, miestui ir šimtmetį mininčiai valstybei.

Gražios iniciatyvos vyksta jau dabar. Prieš porą savaičių kartu su panevėžiečiais Laisvės aikštėje pasodinome 3500 krokų, krokus sodinti kvietė ir Dailės mokykla, taigi jų žiedais džiaugsimės jau ankstyvą pavasarį. Prie iniciatyvos prisijungė ir Nyderlandų ambasada, padovanojusi miestui tulpių svogūnėlių, kurie pasodinti Senvagėje. Projektas įgauna pagreitį ir mastą, neabejoju, kad kiti metai panevėžiečius nustebins žiedų gausa.

Ar panevėžiečiai noriai jungiasi prie bendruomeninių projektų?

Džiaugiuosi panevėžiečių iniciatyvumu – bendruomenės labai aktyviai jungiasi, sodina gėles ir kuria savo miestą. Ir toks aktyvumas pastebimas ne tik valstybės šimtmečio projekto kontekste. Aktyviai bendradarbiaujame visose srityse – nuo miesto gražinimo iki jo atnaujinimo projektų.

Naudodamasis proga noriu atsakyti tiems, kas viešojoje erdvėje nuolat bando formuoti nuomonę, jog Savivaldybė nepakankamai bendradarbiauja su gyventojais. Realybė yra visai kitokia. Ne veltui Panevėžys šiemet apdovanotas kaip bendruomeniškiausia Savivaldybė.

Labiausiai stebina tai, kad tie, kurie daugelį metų patys sėkmingai gramzdino miestą ir palaidojo panevėžiečių tikėjimą, pasididžiavimą juo, dabar yra aktyviausi siekiant stabdyti nuoseklų, kartu su miesto bendruomene vykdomą atsinaujinimą.

Tačiau matydamas bendruomenės aktyvumą esu įsitikinęs, kad panevėžiečiai ir toliau noriai kurs savo miesto ateitį ir savo ateitį jame.

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.