Apie vandenį, kiną ir sirenų gundymus

Lapkričio 10 d. 13.30 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia stebėti virtualų pokalbį „Vanduo ir kinas: intelektualūs sirenų gundymai“ su Paryžiuje gyvenančiu panevėžiečiu poetu, doktorantu Karoliu Baubliu. Kalbins bibliotekos renginių organizatorė Elvyra Pažemeckaitė. Tiesioginė transliacija bibliotekos „YouTube” kanale (youtube.com/pavbiblioteka).

„Kino mene susikerta visos meno rūšys, išskirdamos du pamatinius lygmenis – vaizdą ir garsą, jų tarpusavio santykį. Šiuo požiūriu kinas yra daugiabalsė (polifoninė) idėjų raiška: tai, ką vadiname prasme, gimsta vaizdo (fotografijos, tapybos) ir garso (muzikos) susikirtimo taške. Aš būtent ir esu tų daugialypių susikirtimo taškų tyrinėtojas.

 Kino meno funkcionavimo principus įkūnija vanduo kaip ypatinga materija: vanduo, kaip ir kinas, yra matomas, vizualus, tačiau sykiu jis skleidžia garsą (lietus, dušas…). Vandens formos kine labai įvairios (ežeras, jūra, baseinas, vonia, vandens stiklinė…), tačiau, mano manymu, vieną iš įdomiausių aspektų atskleidžia mitinis sirenos įvaizdis: senovės graikų mituose (Homero „Odisėjoje“) sirena – hibridinė būtybė (pusiau moteris, pusiau paukštė), kuri savo giesmėmis (garso ir balso galia) vilioja ir pražudo jūreivius. Viduramžių skandinavų mituose sutinkamas mūsų laikus pasiekęs sirenos įvaizdis (pusiau moteris, pusiau – žuvis). Aš bandau atsakyti į klausimą, o kas yra filmas-sirena?”, – teigia K. Baublys, kalbėdamas apie savo disertacijos temą, kuri tapo šio pokalbio ašimi.

Pašnekovai diskutuos apie jo tyrinėjamus filmus: Michelangelo Antonioni „Raudonoji dykuma“, Federico Fellini „Ir laivas plaukia“, John Boorman „Išlaisvinimas“, Alfred Hitchcock „Psichas“, Brian De Palma „Kerė“ ir kt. Pokalbio metu bus gvildenami ir kiti klausimai, kalbama apie poeziją, gyvenimo Paryžiuje aktualijas.

Karolis Baublys gimė Panevėžyje 1982 m. rugsėjo 7 d. 2001-aisiais įstojo į Vilniaus universitetą, kur baigė lietuvių filologijos bakalauro ir visuotinės literatūros magistro studijas. Studijų metais dirbo savaitraštyje „Literatūra ir menasliteratūros kritikos puslapių redaktorium. Eilėraščius, kritiką, kultūrinės spaudos apžvalgas publikavo „Nemune“, „Literatūroje ir mene“, „Šiaurės Atėnuose“, „Metuose“. Nuo 2010-ųjų sausio Karolis gyvena Paryžiuje, kur baigė kino ir audiovizualinių studijų magistrantūrą Naujosios Sorbonos universitete. 2017 m. įstojo į kino doktorantūrą Ekso-Marselio universitete. 2018-aisiais Lietuvoje pasirodė pirmoji autoriaus poezijos knyga „Geležinė vėjarodė“. 

Renginys iš projekto „Maža žemėlapyje, didi pasaulyje 2“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *