Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Apleistų sklypų šeimininkams gresia susimokėti 5 proc. didesnį žemės mokestį

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai vasarą tikrina nenaudojamus, apleistus ir neprižiūrimus žemės sklypus, kad juose būtų pjaunama žolė. Miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse numatyta, kad žolė kiemuose turi būti reguliariai pjaunama nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d. ir gali būti ne aukštesnė kaip 20 cm (± 5 cm). Taip pat sklypų šeimininkai turi rūpintis menkaverčių krūmų iškirtimu, prižiūrėti, kad nesikauptų šiukšlės, statybinis ir kitoks laužas.

Apaugęs žole, sumedėjusiais augalais ar užversti įvairiomis atliekomis žemės sklypai įtraukiami į apleistų sklypų sąrašą. Tokių sklypų šiemet jau užfiksuota 106, jų savininkai raginami susitvarkyti, o to nepadarius laiku gali tekti mokėti iki 5 proc. didesnį žemės mokestį.

„Panevėžiečiai gana pilietiški ir nuo gegužės 1 d. – dar iki tikrinimų pagal planą pradžios – sulaukėme apie 30 skundų dėl per aukštos ir nenupjautos žolės. Nenaudojamus, apleistus ir neprižiūrimus žemės sklypus mieste kasmet tikriname nuo birželio 3 d. iki 21 d. Šiuo metu jau apvažiuota ir užfiksuota daugiau kaip 80 proc. miesto objektų. Noriu pabrėžti, kad Panevėžio miesto savivaldybės siekis – ne nubausti, bet paskatinti gyventojus tvarkytis ir prižiūrėti savo turtą“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Tadas Martinaitis.

Dėl taikomo padidinto žemės mokesčio tarifo netvarkingiems sklypams, savininkai paprastai sureaguoja į kvietimus susitvarkyti. Pavyzdžiui, iš pernai nustatytų 147 apleistų sklypų sutvarkyti buvo dauguma – 125.

Nenaudojamų, apleistų, neprižiūrimų žemės sklypų sąrašą rasite www.panevezys.lt. Dėl išsamesnės informacijos rašykite: viesojitvarka@panevezys.lt.

Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: