Aplinkos inspektorius pasitiko stambus agresyvios išvaizdos šuo

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, padedant neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams, 2017 m. rugpjūčio 30 d. organizavo reidą mėgėjiškos žūklės kontrolei Kupiškio mariose. Inspektoriai buvo gavę informaciją, kad gali būti brakonieriaujama.

Darbą pradėjo vos spėjus sutemti, kad būtų tinkamai surengta pasala brakonieriams. Išskirtinio pasirengimo reikalavo tai, jog brakonieriai buvo „mokyti“, puikiai žinomi ir ne vieną kartą jau bausti už žvejybą draudžiamais būdais – statomais tinklais.

Visgi pareigūnų darbas pilnas netikėtumų – toje vietoje, kur gautomis žiniomis galėjo būti vykdoma neteisėta žvejyba, inspektorius pasitiko stambus agresyvios išvaizdos šuo. Tai buvo dar vienas ženklas, kad brakonieriai kažkur netoliese, o dėl apsaugos krantinėje paliko šunį. Laimei šuo nebuvo agresyvus ir pareigūnams neprireikė panaudoti specialiųjų gynybos priemonių. Vos prasiskaidžius ryto miglai tamsoje buvo pradėta stebėti plaukianti valtis, kurioje sėdėjo du asmenys. Inspektoriams abejonių nebeliko, svarbiausia užduotis buvo išlikti nepastebėtiems, kad brakonieriai įtarę apie jiems rengiamas pinkles nepaskandintų įkalčių ir įrodymų – statomų tinklų, į kuriuos susipynusi žuvis.

Sėkmė šį kartą lydėjo pareigūnus – 4:30 ryte pažeidėjai buvo sulaikyti su visais įrodymais išlipant iš valties, patyrę brakonieriai dar spėjo išmesti maišus su tinklais į vandenį, tačiau sekliame krante tai jiems nepadėjo paslėpti pažeidimo padarymo įrankių ir maišai buvo ištraukti į krantą.

Tai buvo puikiai inspektoriams žinomi kupiškėnai S.T. ir D. L. , ne kartą bausti ir tik nesenai atlyginę solidarią žalą gamtai už ankstesnius pažeidimus. Šį sykį jiems teks atlyginti 1015 eurų žalą už neteisėtos žvejybos metu sugautus 5 sterkus ir 1 šamą. Administracinė bauda už brakonieriavimą gali siekti nuo 120 iki 300 eurų. Taip pat buvo konfiskuota valtis ir devyni mariose užmerkti tinklai.

Džiaugiamės, kad pilietiški žmonės laiku informavo pareigūnus, o šiems pavyko sutrukdyti neteisėtą žvejybą ir patraukti į atsakomybę už tai atsakingus asmenis. Gyventojams norime priminti, kad matydami pažeidimus, nebūtų abejingi ir nedelsdami praneštų aplinkos apsaugos inspektoriams tiesiogiai arba bendruoju pagalbos numeriu 112.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: