Tado Kontauto nuotr.

Aplinkos ministerija pinigų „Ekrano“ marių užtvankos remontui neduos

Prieš porą dienų Panevėžyje apsilankiusi Aplinkos ministerijos komanda su ministru Simonu Gentvilu priešakyje konstatavo, kad Panevėžio miesto savivaldybė pinigų „Ekrano“ marių užtvankos remontui iš ministerijos negaus. Tačiau Panevėžiui nereikės įrenginėti žuvitakių, nes Nevėžis nėra ta upė, kuria migruotų lašišinės žuvys.

„Taip Lietuvoje yra maždaug pusantro tūkstančio užtvankų, iš kurių maždaug pusė priklauso savivaldybėms, kita pusė – valstybei, yra ir bešeimininkių. Dauguma jų buvo statytos kolūkiniais laikais, kai vos ne kiekvienas pageidavo turėti vandens telkinį. Apie Panevėžio „Ekrano“ marių užtvankos griovimą negali būti nė kalbos, nes ji tarnauja rekreaciniams poreikiams. Kas dėl žuvitakių? Ministro patarėjas nurodė, kad aukščiau Panevėžio dar yra Kėdainiai, Nevėžis nėra lašišinė upė ir  čia jokie žuvitakiai nereikalingi“,- sakė su savo bendrapartiečiu S.Gentvilu susitikęs Panevėžio miesto mero pavaduotojas aplinkosaugininkas Valdemaras Jakštas.

Aplinkos ministerijos komandos apsilankymo Panevėžyje metu buvo aiškiai pasakyta, kad Panevėžys „Ekrano“ marių užtvankos remontui iš ministerijos pinigų negaus.

„Aplinkos ministerija ne vienintelė Vyriausybėje, todėl bus ieškoma kitų galimybių. Jau pasamdėme ekspertus, ėmė metalo pavyzdžius, tyrė betoną ir kai pateiks rekomendacijas galėsime kreiptis pas projektuotojus, skaičiuosime sąmatą ir tik tada žinosime lėšų poreikį. Dabar bene svarbiausias darbas yra pagaminti dar viena skydų komplektą, kad išvengtume problemų, neduok Dieve, iš rikiuotės išėjus antram užtvankos skydui“,- sakė V.Jakštas.

Jis neslėpė, kad užtvankos remonto kaštai bus tikrai nemaži, o jei pinigų nepavyks pritraukti iš šalies, savivaldybei teks didžiulė finansinė našta.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: