Aplinkos apsaugos departamento nuotr.

Aplinkosaugininkai sulaikė neteisėtai medžiojusį ir bandžiusį pasprukti asmenį

Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pagal turimą informaciją organizavo pasalą Ukmergės rajone, Radiškio kaime, asmeniui, įtariamam dėl neteisėtos medžioklės. Informacija pasitvirtino, nustatytas asmuo medžiojo neturėdamas tam teisės ir su nelegaliai laikomu ginklu.

„Šis asmuo mums, aplinkosaugininkams, yra žinomas, todėl surinkę reikiamą informaciją nusprendėme surengti jam pasalą ir pirmadienio vakare laukėme įtariamojo prie sodybos. Ilgai netrukus jis pasirodė nešinas kuprine ir pasuko link pareigūnams žinomos vietos“, – sako Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Sigitas Mikėnas.

Pasak aplinkosaugininko, vyras buvo užtiktas su ginklu rankose ir pamatęs pareigūnus bandė sprukti, tačiau buvo sugautas.

Apžiūrėjus vietą buvo rastas lygiavamzdis šautuvas perdarytas į graižtvinį ginklą su optiniu taikikliu ir naktinio matymo prietaisas, skirtas aptikti medžiojamiesiems gyvūnams. Taip pat ant ginklo buvo aptiktas pritvirtintas prietaisas, panašus į garso slopintuvą.

Be to, pažeidėjo kuprinėje rasti peiliai, kirvukas, pjūklelis, galąstuvas ir plastikiniai maišai.

Ukmergiškiui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų.

Kadangi asmuo neturėjo teisės medžioti bei laikyti ginklą, į pažeidimo vietą buvo iškviestas policijos ekipažas ir pažeidėjui gresia atsakomybė pagal LR Baudžiamojo kodekso 253 str. 1 d. – areštas arba laisvės atėmimas iki 5 metų.

Aplinkos apsaugos departamento inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: