Aplinkos apsaugos departamento nuotr.

Aplinkosaugininkai užkirto kelią neteisėtai žvejybai Kupiškio mariose

Prieš kelias dienas Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai drauge su Panevėžio miškų kontrolės skyriaus aplinkosaugininkais organizavo mėgėjiškos žvejybos kontrolės reidą Kupiškio mariose. Nustatyti du asmenys, žvejoję statomaisiais tinklais.

Aplinkosaugininkai pagal turimą informaciją pradėjo darbą tik sutemus, kad būtų tinkamai surengta pasala brakonieriams. Asmenys buvo žinomi aplinkosaugininkams ir ne vieną kartą bausti už žvejybą draudžiamais nemėgėjiškos žūklės įrankiais – statomaisiais tinklais.

„Visgi pareigūnų darbas pilnas netikėtumų ir brakonierius pastebėti nėra lengva. Šiuo metų laiku vandens telkiniuose būriuojasi gausūs migruojančių paukščių būriai, kurie pabaidyti skleidė triukšmingą garsą ir išdavė vietą, iš kurios išplaukė brakonieriai traukti pastatytų tinklų“, – sako Panevėžio miškų kontrolės skyriaus specialistas Matas Sirgėdas.

Pasak aplinkosaugininko vos prasiskaidžius paukščių pulkams tamsoje buvo pastebėti du asmenys plaukiantys valtimi ištraukti iš ežero statomuosius tinklus. Pažeidėjai buvo sulaikyti su įrodymais.

„Išlipant iš valties asmenys dar spėjo išmesti maišus su tinklais, tačiau tai jiems nepadėjo paslėpti pažeidimo padarymo įrankių. Nustatyti pažeidėjai buvo iš Kupiškio, prieš metus sulaikyti gaudantys žuvį draudžiamais žvejybos įrankiais“, –  pažymi aplinkosaugininkas.

Šį kartą pažeidėjams teks atlyginti 3660 eurų žalą už neteisėtos žvejybos metu sugautus 15 sterkų ir 4 kg kitų žuvų (ešerių ir karosų). Administracinė bauda gali siekti nuo 120 iki 300 eurų.  Taip pat paimta valtis ir tinklai.

„Atkreipiame dėmesį, kad vykdami miškų kontrolę niekada pro pirštus nepraleidžiame ir kitų pastebėtų pažeidimų. Labai svarbus bendras inspektorių susitelkimas, kai vykdant aplinkos apsaugos kontrolę skirtingų skyrių pareigūnai gali sutelkti pajėgas ir, kaip šiuo atveju, pasiekti puikių rezultatų. Pavasarį būtina užtikrinti neršiančių ar besiruošiančių neršti žuvų apsaugą ir prisidėti prie akcijos „Lydeka“ vykdymo kontrolės. Ir ateityje bendradarbiausime padėdami vieni kitiems, nes turime bendra tikslą – apsaugoti gamtą ir jos išteklius“, – teigia M. Sirgėdas.

Aplinkos apsaugos departamento inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: