AktualijosNAUJAUSIOS ŽINIOSPanevėžio naujienos

„Apsaugok mane“ vėl rudenį rūpinsis mokiniais

Ilgiausiai šalyje gyvuojanti socialinė akcija „Apsaugok mane“ šiemet pasitinka 20-tą rudenį. Visoje Lietuvoje, taip pat ir Panevėžio miesto savivaldybėje, rugsėjis skelbiamas saugaus eismo mėnesiu.

Akcijos „Apsaugok mane“ iniciatorė bendrovė „Lietuvos draudimas“ kaip ir kasmet visą rugsėjį visus Panevėžio miestomoksleivius apdraus asmens draudimu. Kiekvienam moksleiviui dovanojamo draudimo suma – 5 tūkst. eurų.  Draudimas galios visoje Lietuvoje ištisą parą, jei moksleivis keliaudamas pėsčiomis nukentėtų eismo įvykyje.  

„Kiekvienas rugsėjis tampa tam tikru iššūkiu mūsų visų eismo kultūrai, dėmesingumui,  atsakomybei. Smagu, kad galime prisidėti prie šios saugumo iniciatyvos ir konkrečiais darbais – Savivaldybė įsipareigojo prie mokyklų esančias perėjas pažymėti „Apsaugok mane“ ženklu, kurį atpažįsta jau dauguma vairuotojų ir pėsčiųjų. Juk žinome, kad mažieji eismo dalyviai neretai po ilgųjų vasaros atostogų į mokyklas grįžta išsiblaškę“, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

„Draudimo apsauga mokyklinio amžiaus vaikams įsigalios automatiškai pačią pirmą mokslo metų dieną, o dėl to tėveliams nieko daryti nereikia. Svarbiausia, kad, nutikus nelaimei kelyje, jie žinotų, jog gali kreiptis į mus dėl patirtos žalos atlyginimo“, – sako „Lietuvos draudimo“ Panevėžio skyriaus vadovas Juozas Trečiokas.

„Lietuvos draudimas“ apdraudžia visus moksleivius, kurie keliauja pėsčiomis ar važiuoja dviračiu. Patekus į eismo įvykį, tėvai ar globėjai kviečiami apie tai iš karto pranešti „Lietuvos draudimui“ telefonu 1828. Užregistravus įvykį, bendrovės specialistai išsamiai paaiškins, ką daryti toliau.

Iš viso nuo akcijos pradžios į „Lietuvos draudimą“ kreipėsi 93 nukentėjusių moksleivių tėvai, atlyginta žala siekia daugiau nei 40 tūkstančių eurų.

„Lietuvos draudimo“ inicijuojama akcija „Apsaugok mane“ vyksta nuo 2000-ųjų ir yra tapusi rudens tradicija. Skaičiuojama, kad šiemet Lietuvos miestuose ir miesteliuose specialiu akcijos ženklu bus paženklinta apie tūkstantį prie mokyklų esančių perėjų, o „Lietuvos draudimas“ iš viso apdraus daugiau kaip 320 tūkst. moksleivių. Akcijos metu planuojama imtis ir kitų saugaus eismo priemonių, kurios padėtų mažinti avaringumą Lietuvos keliuose.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close