Aptarė Likėnų reabilitacijos ligoninės plėtros planus

Gegužės 23 dieną Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas ir Seimo narys Viktoras Rinkevičius Panevėžyje susitiko su VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriumi Arvydu Skorupsku. Susitikimo metu buvo kalbama apie efektyvios asmens sveikatos priežiūros Biržų rajono gyventojams teikimą, aptarti Likėnų reabilitacijos ligoninės ateities strateginių planų metmenys.

VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė neseniai parengė studiją, kurioje įvertinta dabartinė Likėnų reabilitacijos ligoninės veikla ir plėtros tikslai bei uždaviniai. Šiuo metu Likėnų reabilitacijos ligoninėje yra 85 lovos, per metus čia vidutiniškai gydosi 2033 žmonės. Daugiausia gydosi Panevėžio (33 proc.) ir Biržų rajono (17 proc.) gyventojų. Šiuo metu Likėnų reabilitacijos ligoninėje gydomi nervų sistemos bei judėjimo ir atramos aparato susirgimai.

Respublikinės Panevėžio respublikinės ligoninės vadovų siekis – Likėnų reabilitacijos ligoninę išplėsti iki integruotos (biopsichosocialinės) reabilitacijos centro Šiaurės Lietuvos ir Pietų Latvijos gyventojams, tapti atsvara Druskininkams, Birštonui, būti populiaria reabilitacijos, rekreacijos bei sveikatos stiprinimo vieta. Pasiekti tokį tikslą Likėnuose yra daug palankių sąlygų: pakankami gydomojo purvo ištekliai, didelė Ligoninės teritorija, kurią galima pritaikyti reabilitacijai, pradėta ir tęsiama pastatų rekonstrukcija, sveikatos priežiūros paslaugų infrastruktūros modernizavimas ir kt.

Viena iš svarbiausia sąlygų įgyvendinti tokius sumanymus yra glaudus Biržų rajono savivaldybės ir VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė bendradarbiavimas. Biržų rajono savivaldybės meras V. Jareckas sakė, kad su Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovu greitai rado bendrą kalbą, tarėsi dėl bendrų tikslų ir darbų, kurie labai svarbūs Biržų krašto žmonėms.

A. Skorupskas ir V. Jareckas sutarė, kad Likėnų reabilitacijos ligoninės perspektyvinį planą artimiausiu metu pristatys Panevėžio regiono plėtros tarybai, o vėliau – Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

Biržų rajono savivaldybės meras V. Jareckas ir VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas sutarė, kad tokie susitikimai, kuriuose bus svarstomi Biržų rajono savivaldybės gyventojams, VšĮ Respublikinei Panevėžio ligoninei ir visam Šiaurės Lietuvos regionui svarbūs klausimai, vyks ir ateityje.

Biržų savivaldybės infromacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: