L. Kovalevskienės nuotr.

Aptartos Ignalinos mieste planuojamos investicijos

Savivaldos planai ir idėjos, kurias reikėjo atidėti dėl ilgo pandemijos laikotarpio ir sumenkusių investuotojų susidomėjimo, šiandien vėl įgauna pagreitį, o privataus verslo susidomėjimas esamomis investavimo sąlygomis sugrįžta. Tą atsigavimą patvirtina ir skelbiama statistika. Ribojimus per pandemiją patyręs apgyvendinimo, maitinimo, paslaugų sektorius 2022 metų antroje pusėje pasiekė proveržį ir buvo vienas pirmaujančių pagal išaugusį darbuotojų poreikį, palyginti su 2021 metais.

Sausio 19 dieną Ignalinos rajono savivaldybės vadovai, Urbanistikos ir infrastruktūros skyriaus vedėja susitiko su investuotojų grupę atstovaujančiu kraštiečiu Ruslanu Andrejevu, vadovaujančiu finansų, turto valdymo, investavimo konsultacijų įmonėms. Svečias dar kartą pristatė jau prieš pandemiją aptartus planus ir šįkart kai kurios idėjos pateiktos su konkrečiais pasiūlymais ir jų vizualizacijomis. Kalbėta apie aukščiausios kokybės paslaugų senjorų namų, SPA centro statybas, kiek plačiau pristatytas kempingo įrengimo projektas. ,,Norisi šį miestą paversti traukos centru. Esam atsirinkę rangovus, radom projektuotojus, gamintojus…“,– sakė investuotojų atstovas.

Kempingas turėtų būti įdomus, patrauklus,  siūlantis smagių veiklų ir kažkuo išsiskiriantis iš kitų. Parengtose vizualizacijose prie Balčio ežero suplanuota apie 10  nedidukų namelių, dalis jų būtų įrengta medžiuose. Šlaito medžiuose galbūt atsirastų karstyklės, lynai. Norima įveiklinti ežerą, vertėtų pagalvoti ir apie pramoginę žvejybą.

Savivaldybės meras Justas Rasikas džiaugėsi, kad galima atgaivinti viltis Ignalinoje sukurti ne tik daugiau darbo vietų, bet ir patrauklią, patogią  aplinką, kuri pritrauktų daugiau jaunų žmonių. Kaip sakė meras, savivaldybė turi numačiusi aštuonis investicinius sklypus, kuriuos gali pasiūlyti apgyvendinimo, poilsio, sveikatinimo paslaugų kūrimui. Senjorų namų atsiradimą skatina Ignalinos rajono ligoninėje šiuo metu kuriamas geriatrinės medicinos skyrius, kuriame  paslaugos orientuotos į vyresnio amžiaus žmonių sveikatos priežiūrą, kitus jų poreikius.

Susitikime kalbėta ir apie apgyvendinimo vietų trūkumą Ignalinoje. Pvz., Ignalinos sporto ir pramogų centro viešbutis, užimtas 100 proc. ir kambariai rezervuoti ilgam laikui į priekį. Atsižvelgiant į tai, šio centro konferencijų salė bus rekonstruojama įrengiant papildomų kambarių. Svečias taip pat domėjosi, ar Ignalinoje, šalia Ignalinos yra numatyti sklypai nuosavų namų statybai, nes dirbti atvykę jauni specialistai, šeimos, tikėtina, labiau norėtų apsigyventi privačiuose namuose. R. Andrejevas patikino, kad investuotojų susidomėjimas Ignalina tikrai didelis, todėl veikti, generuoti idėjas ir rengtis darbams reikia nedelsiant. Įsigijus ar išsinuomojus sklypus, atlikus kitus formalumus, statybos galėtų prasidėti po metų ar pusantrų.

Parengė Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: