Aptiko nelegaliai laikomus laukinius šernus

Pasvalio rajono agentūros pareigūnai, gavę vieno piliečio pranešimą apie nelegaliai laikomus laukinius šernus, apsilankė privačioje sodyboje ir kartu su Pasvalio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnu atliko neplaninį patikrinimą.

Atlikus patikrinimą buvo nustatyta, kad pilietis A. J. jam priklausančiame ūkiniame pastate laiko tris šernus. Sodybos šeimininkas tikino šiuos gyvūnus laikantis kaip puošmeną. Leidimo laikyti laukinius gyvūnus sodybos šeimininkas pateikti negalėjo. Tačiau aplinkosaugininkai laukinių gyvūnų laikytojui, neturinčiam reikiamo leidimo, jokių išlygų pažadėti negalėjo. Piliečiui A. J. dėl nustatytų pažeidimų taikyta administracinė nuobauda – bauda. Savo ruožtu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnas piliečiui A. J. nurodė nelaisvėje laikomus šernus nedelsiant sunaikinti.

Regiono aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos išduotą leidimą laikyti nelaisvėje laukinius gyvūnus privalu turėti. Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse ir Laukinės gyvūnijos įstatyme numatyta, kad be leidimo laikyti laukinius gyvūnus, nesvarbu, ar tai būtų stručiai, ar vėžliai, ar danieliai, ar šernai, griežtai draudžiama. Už tai gresia administracinė atsakomybė ir bauda nuo 57 iki 115 Eur.

Norintiems grožėtis savo sodybose laukiniais gyvūnais reikėtų nepamiršti, kad už nelegalų laukinių gyvūnų laikymą gali būti baudžiami, o jų augintiniai – konfiskuojami.

 

Rimas Čirvinskas

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: