Apygardos teisme – UAB „Panevėžio melioracija“ baudžiamoji byla

Sausio 22 dieną Panevėžio apygardos teismas atvertė baudžiamąją bylą, kurioje UAB „Panevėžio melioracija“ ir 5 fiziniai asmenys kaltinami piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu.

Juridinis asmuo UAB „Panevėžio melioracija“ ir du šios bendrovės vadovai V. B. ir N. Ž. kaltinami dėl padėjimo piktnaudžiauti. Panevėžio r. savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas A. B. ir buvęs šio skyriaus vyriausiasis specialistas A. Dz. yra kaltinami dėl piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo, o Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė R. Č. dėl piktnaudžiavimo.

Kaltinamojo akto duomenimis, organizuojant kai kuriuos viešuosius pirkimus Panevėžio rajono savivaldybėje buvo sudarytos išskirtinės sąlygos juos laimėti bendrovei „Panevėžio melioracija“.

Teisiamojo posėdžio pradžioje bylos šalims teikiant prašymus, vieno iš kaltinamųjų advokatas paprašė grąžinti kaltinamąjį aktą prokurorui dėl, gynėjo nuomone, ydingos jo formos ir turinio. Advokato nuomone, nesilaikant reikalavimų surašytas kaltinamasis aktas neleidžia jo ginamajam aiškiai suprasti, kuo jis yra kaltinamas ir tinkamai apsiginti.

Šiam prašymui išspręsti teismas padarė trumpą pertrauką. Po jos sugrįžęs konstatavo, jog kaltinamajame akte nėra akivaizdžių trūkumų, kurie trukdytų kaltinamiesiems jį suprasti, ir paskelbė, kad advokato prašymą atmeta.

Nelikus kliūčių nagrinėti bylą, prokuroras pradėjo garsinti kaltinamąjį aktą.

Keturi kaltinamieji (trys fiziniai asmenys ir juridinis asmuo) nesutiko su jiems inkriminuotomis nusikalstamomis veikomis, vienas sutiko iš dalies. Vienintelė kaltinamoji R. Č. visiškai sutiko su jai pareikštais kaltinimais.

Kaltinamieji pasinaudojo teise duoti parodymus tik po to, kai bus apklausti visi liudytojai.

Kitas posėdis numatytas vasario 23 d. Į jį teismas kviečia keturis liudytojus.

Panevėžio apygardos teismo informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: